Zebramo hakkında sorulanlar

0
1250

Zebramo nedir? 

Zebramo geniş yelpazede ürün barındıran ikinci el ürün alım ve satım yapılan e-ticaret platformudur.

Zebramo Mobil uygualaması var mı? 

Evet. Ürünleri görüntülemek ve satış işlemleri için mobil cihazınızdan giriş yapmalısınız. Zebramo’nun Android ve iOS desteği bulunmaktadır.

 Zebramo’ya nasıl kayıt olabilirim? 

Uygulamayı indirdekten sonra karşınıza çıkan Kaydolma seçeneklerini kullanarak üye olma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kaydolma Rehberi için buraya tıklayın.

Şifremi unuttum, nasıl sıfırlanır? 

Uygulama içerisinden giriş yap butonuna basın. E-posta ve şifre altında bulunan “Parolamı Unuttum”a basın. Kayıtlı e-posta adresinizi girin ve adresinize yollanan maili açarak içerisinde bulunan sıfırlama bağlantısına basın. Yeni parola oluşturun ve giriş yapın.

Kullanıcı adı nasıl değiştirilir? 

Hesap ve Ayarlar > Profilimi Güncelle kısmından kullanıcı adı oluşturma yapılabilir.

Farklı cihazdan giriş yapabilir miyim? 

Oluşturduğunuz hesap telefona tanımlı olmadığından başka bir telefon ya da tableti kullanarak kendi hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

İki veya daha fazla hesap oluşturabilir miyim? 

Zebramo kuralları ve politikaları gereğince birden fazla hesap açmak yasaktır. Bu uygunsuzluğun tespiti halinde tüm hesaplar kalıcı olarak silinir.

Zebramo’da ürün nasıl satılır? 

Satmak istediğiniz ürünün fotoğrafını çekin ve ürün özelliklerini girin. Ürün satın alındığında size bildirim olarak yansır. Ürünü alıcının adresine kargolayın ve karşı taraf kargoyu aldığına dair onaylama yaptığında para hesabınıza yatsın.

Beğendiğim bir ürünü nasıl satın alabilirim? 

Gelişmiş güvenlik sistemiyle kredi kartı bilgilerinizi girerek dilediğiniz ürünü alabilirsiniz. Satıcı ürünü kargoya verdiğinde Zebramo’dan bildirim alın. Ürünü aldığınızda onaylayın ve ödemeniz karşı tarafa aktarılsın. Son olarak ürün ile ilgili değerlendirme yaparak satıcının performansını yorumlayın.

Zebramo ne kadar komisyon alıyor? 

Satışını yaptığınız ürünlerin 20 TL’ye kadar olanı için 2 TL, 20 TL üzeri ürünler için ise %10 oranında kesinti yapılmaktadır.

Daha hızlı satış yapmak için öneriler

  • Ürün başlığı alakalı ve doğru biçimde yazılmalıdır.
  • Ürün açıklaması zengin olmalı ve kullanıcıyı tatmin etmelidir.
  • Kategori ve ürün özellikleri doğru girilmelidir.
  • Ürün fotoğraflama en iyi şekilde yapılmalıdır.
  • Fiyat noktasında gerçekçi davranılmalıdır.

Ürünü yanlışlıkla satın aldım ne yapmam gerekiyor? 

Bu durumda ilk olarak satıcıyla irtibata geçilmelidir. Yanlışlık fark edildiği takdirde Zebramo ile iletişim kurulmalıdır. İptal talebinde bulunmak için sipariş sayfasını kullanın.

Ürünüm hala kargoya verilmedi

Kullanım şartları gereği ürünün üç iş günü içerisinde alıcıya gönderilmemesi durumunda Zebmaro ile iletişime geçebilir, iptal talebinde bulunabilirsiniz. İptalin gerçekleşmesi halinde ödenen tutar tarafınıza iade edilir. İade işleminin süresi sahip olduğunuz banka kartına göre değişiklik gösterebilir.

Gelen ürün sahte çıktı

Zebmaro’nun en katı politikalarından biri sahte ürün satışının kesinlikle yasak olmasıdır. Böyle bir durumla karşılaşırsanız yapmanız gereken Zebmaro ile iletişime geçmek olmalıdır. Eğer ürünün sahte olduğu kanıtlanırsa satış iptal edilir, ödenen ücret tarafınıza aktarılır.

Gelen ürün hasarlı çıktı

Belirtilen özelliklerin dışında farklı bir hasar tespit etmeniz durumunda satıcı ile iletişime geçmelisiniz. Kargoyu teslimat yapan kişinin yanında açmanız ve hasarlı çıkması durumunda tutanak tutturmanız da yapabilecğeiniz bir başka işlem.

Zebramo hesabımı nasıl silebilirim? 

Hesap silme işlemi ayarlar üzerinden yapılmamaktadır. Güvenlik politikası gereğince hesabı kalıcı olarak silebilmek için Yardım Merkezi > Bize Ulaşın ‘a gidin. Hesap iptal sebebini yazın.

Hesabımı silemiyorum?

Zebmaro kullanıcı hesabının silinmesi için satışta olan ürünlerin kaldırılması, sipariş süreci tamamlanmamış işlemlerin bulunmaması ve bakiyede bulunan paranızın banka hesabına hava edilmesi talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için Zebmaro Destek adresine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Tıklayınız