Yuneec Breeze – 4K Drone Teknik Özellikleri ve Kutu içeriği

0
49

 Özellikleri Nelerdir?

Yuneec Breeze 4K Drone’un fiyatı ve özellikleri göz önüne alınınca gerçek bir uçabilen kameradır. Breeze 4K Drone compleks bir kumanda yapısına sahip değildir. Bu yüzden de cihaz telefondan bile kolayca kontrol edilebilmektedir. Drone ile uçuş sırasında ultra HD yani 4K olarak da bilenen video çekimi yapabilmektedir. Ayrıca üzerine entegre halde olan 13 megapiksel kamerası ile birbirinden net ve yüksek çözünürlükte fotoğraf çekebilir. Drone havada aktif halde iken mobil cihazlar ile ( telefon, tablet vb. ) 720p kalitesinde canlı olarak da izlenebilmektedir.

Yuneec Breeze 4K Drone havada kullanım esnasındayken benzersiz görüntüler çekilebilmesi için beş adetlik uçuş modlarına sahiptir. Bunlardan birincisi olan Pilot Modunda Breeze üzerinde kullanıcı tamamen hakimiyet halindedir ve sanal kontrol çubukları yardımıyla veya mobil cihazın RC modeli gibi eğilmesi ile drone manuel olarak yönlendirilebilir. Selfie Modu ile birbirinden güzel selfieler çekilebilmesi için daha önce bir drone pilotluğu deneyimine sahip olunması gerekmez, sadece mesafe ve yükseklik ayarlanarak uygulama kaydırıcı kullanılabilir.

Yörünge Modu ile pilotun veya bir nesnenin etrafında dairesel hareketler yaparak Yuneec Breeze 4K Drone ile istenilen videolar çekilebilir. Bu videolar dilenirse istenilen zamanda da durdurulabilir. Takip Modu ile üzerinde entegre halde bulunan GPS sayesinde pilotu takip ederek yine fotoğraf ve videolar çekilebilir. Yolculuk Modu ile ise daha önceden belirlenmiş bir yol üzerinde pilotun kontrolüne ihtiyaç duymadan ilerleyerek bölgedeki her şey rahatlıkla çekilebilir.

Bu modların dışında Otomatik İniş ve Eve Dön olmak üzere iki adetlik ek teknik özellikleri ile rahatlıkla Yuneec Breeze 4K Drone istenilen yere indirilebilir

Çok hafif ve kompakt bir yapıya sahip olan cihazın çapı 24 cm ve ağırlığı ise 385 kilogramdır. Bu sayede drone istenilen yere kolaylıkla götürülebilecek bir uçan kameradır.

Drone’u manuel olarak uçurmak, otomatik uçuş modlarını kullanmak ve fotoğrafları düzenlemek için Breeze Cam uygulamasını kullanılmaktadır. Fotoğraf ve videolar bu uygulama üzerinde kolaylıkla Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya platformlarında paylaşılabilmektedir.

Bu uygulama vasıtasıyla tüm ana kamera ve uçuş ayarları yapılabilir, farklı uçuş modları arasında seçim yapılabilir, maksimum yükseklik ve mesafeler, fotoğraf ve video çözünürlükleri ayarlanabilir. Bunlarında dışında Yuneec Breeze 4K Drone’un son yazılım güncelleştirmeleri de bu uygulama sayesinde yapılabilir. 1800 TL’lik yaklaşık fiyatı olan cihaz için bu uygulama üst düzey bir yeterliliğe sahiptir

Yuneec Breeze 4k Teknik Özellikleri Nelerdir?

– 3840 x 2160 piksel video çözünürlüğü

– 4160 x 3120 piksel (13 MP) fotoğraf çözünürlüğü

– 720p canlı yayın izleyebilme

– Optik akışlı GPS ve IPS sensör sistemi vasıtasıyla mükemmel iç ve dış mekan stabilitesi

– Fotoğraf ve videoları doğrudan sosyal medya platformlarında paylaşma

– Çıkarılabilir ve şarj edilebilir LiPo pil ve şarj cihazı

– Pilot Modu, Selfie Modu, Yörünge Modu, Takip Modu ve Yolculuk Modu olmak üzere 5 farklı otomatik mod

– Canlı akış özelliği ( Sadece IOS cihazlar için kullanılabilir )

– FPV ve Denetleyici Seti kutu içeriğinde bulunmamaktadır..

Ancak ayrıca edinilebilir.

Yuneec Breeze 4k Kutu İçeriğinde Neler Var?

– Yuneec Breeze 4K Drone

– Pervane koruyucusu

– İki batarya ve şarj cihazı

– Taşıma çantası

Yuneec Breeze 4k Yaklaşık Fiyatı Ne kadardır ?

Cihazın yaklaşık fiyatı 1.800 TL’dir.

 

Tıklayınız