Yüklü Uygulamaları Nasıl Kontrol Ederim ?

0
20

Telefonlarda birçok gereksiz uygulama indirilir ve onlar öylece kalarak hem yer kaplar hemde azda olsa şarj seviyesini düşürür. Her yıl yeni telefonlar yeni cihazlar piyasaya sürülür. Telefon, tablet ve bilgisayar gibi birçok çeşitte birçok tarzda yeni ürünler çıkar. Bu telefonlar alındıktan sonra telefonlara gereksinimle için bir kaç uygulama indirilir. İstediğimiz sosyal medya uygulaması da indirilir. Android cihazlar için uygulama marketi ismi google play uygulamasıdır. Milyarlarca kullanıcısı vardır ki bu uygulama marketi dışında program indirecek başka bir seçenek bulunmaz. İnstagram, facebook, twitter, Snapchat gibi en çok tutulan ve en çok kullanıcısı olan uygulamalar dışında milyonlarca farklı uygulama vardır. Sizlerin ihtiyaçlarınız doğrultusunda her çeşit program bulabilirsiniz bu markette.

Bu marketlerin amacı, yazılımcıların yapmış olduğu programları insanların önüne sunmasıdır. Belli başlı kuralları olan bu market sisteminde isteyen herkes tasarladığı programı satışa sunabilir. Market sisteminde oylama ve indirme sayısına göre ilk başlarda sizin uygulamanız gözükebilir. İndirme başına ise bu sistem size paralar öder. Bu işi yapmak biraz uğraş ve emek istemektedir. Herkes tasarlayabilir ama en önemli nokta reklam ve pazarlama kısmıdır. Eğer iyi bir şekilde reklam ve pazarlama gücünü yok ise bu iş size sdece hobi olarak gözükebilir.

 

 İndirdiğim Uygulamaları Nasıl Kontrol Ederim?

Öncelikle bu marketlerde uygulama indirmek için bir hesap oluşturmanız lazımdır. Bu hesabı oluştururken telefonu yeni aldığınız zaman bu marketlere girince sizi yönlendirecektir. Doğru ve eksiksiz bilgiler girip bir hesap açtıktan sonra o açmış olduğunuz hesabı istediğiniz gibi dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Markette gezinip sevdiğiniz ve size yardımcı olacak uygulamaların boyutlarını, kaç kişi kullandığını, yorumları birçok detayı inceleyebilirsiniz. İnceleme sonucu uygulamayı indirdiniz ve telefonunuza yüklediniz. Bundan sonra bu uygulama hakkında detaylara bakmak isteyebilirsiniz.

Telefonunuzdan kapladığı yere bakabilirsiniz ama markete tekrar girdiğinizde profilinizde yüklemiş olduğunuz uygulamaları detaylı inceleyebilirsiniz. Ne kadar yer kaplıyor, güncelleme yapılmış mı, toplam kaç uygulama indirilmiş gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Her Marka Telefon İçin Geçerli Mi?

Farklı farklı markalar ve farklı işletim sistemini kullanan telefonlar vardır. Örneğin İphone marka telefonlarda market ve mağaza sistemi biraz daha farklıdır. İçinde ki uygulamalar aynı olsa bile sadece AppStore mağazası için üretilen ve sadece iphone kullanıcılarının görebileceği uygulamalar tasarlanmaktadır. Bu mağaza sisteminde de aynı şekilde bir hesap açabilirsiniz. Markete girdikten sonra kişisel profilden aynı şekilde yüklemiş olduğunuz uygulamalara bakabilir onları kontrol edebilirsiniz.

Tıklayınız

Android Tv Remote Control İndir

Google Benim İşletmem İndir