Youtube Vr indir

0
23

Nedir?

Youtube VR youtube videolarının 360 derece görebilmeyi sağlamaktadır. İndirilen uygulama sayesinde 360 derece kameralar yardımıyla hazırlanan videoları VR gözlük sayesinde 3 boyutlu olarak video deneyimi yaşanarak videonun içerisinde ses ve görüntü keyfi yaşamayı sağlamaktadır.

Ne İşe Yarar?

Youtube videolarını VR gözlüklerle tam ekran görmeyi, 360 derece olarak düzenlenmiş videoların ise içinde yaşamayı sağlayarak video izlemede farklı bir deneyim yaşanmasını sağlamaktadır.

Neler Sunuyor?

Youtube videolarından 360 derece ayarlananları 3D görerek eşsiz bir video izleme deneyimi edinilmesini sağlar. Normal hazırlanan videolarda ise videoların sinema modunda izlenmesi sağlanmaktadır. 360 derece hazırlanmış videolarda her noktadan görmenizi ve duymanızı sağlar. Video izlerken veya videolara göz atarken video her zaman gözünüzün önünde olmaktadır. Video arama ve site içerisinde gezinme için ses veya klavye kontrolü seçilebilmesini sağlar. Bu modu kullanabilmek için mikrofon erişimine izin verilmesi gerekmektedir. Video izlerken site içerisinde göz atılabilir.

Özellikleri?

Normal videoları sinema modunda geniş ekranda görülmesini sağlar. 360 derece hazırlanan videolarda bakılan yöne göre görme ve duyma sağlanarak 3D hissi oluşturur. Video arama ve site içerisinde gezinme için ses veya klavye ile kontrol edilebilmesini sağlar. Video izlerken site içerisinde gezinmeyi yapılabilir.

Nasıl Kullanılır?

Uygulama android işletim sistemine sahip cihazlarla Google Play Store’dan indirilebilmektedir. Vr gözlükle kullanılmaktadır. Youtube videolarında izleme geçmişi ve sık kullanılanlara video eklemek için üye olunması gerekmektedir. Mobil telefon Vr gözlüğe yerleştirilerek youtube kanalı açılmalıdır. Youtube’dan 360 derece hazırlanmış videolardan birisi açılarak video üzerinde çıkan Vr işaretine tıklama yapmak gerekmektedir.

Açılan videonun ikiye bölündüğü görüldüğünde vr gözlük göze takılmalıdır. Daha sonra video içerisinde etrafa bakılarak bakıldığı yöne uygun görüntü ve ses oluşacaktır. 360 derece hazırlanan videolarda eşsiz deneyime ses ve görüntü keyfi yaşanabilir. Normal videolarda da açıldığında vr gözlükle sinema modunda tam ekran video izlenebilir. Mikrofon erişim izni verilmesi halinde videolara ses kontrolü ile aranabilir. Youtube içerisindeki diğer videolara göz atılabilir.

Nasıl İndirilir?

Android cihazlar için Google play store’dan indirilerek kullanılabilmektedir. İndirdikten sonra kurulma esnasında mikrofon erişim izni verilebilecektir. Reklam içerikleri bulunmaktadır.

Google Play İçin İndir

 

Tıklayınız