Youtube video şikayet etme nasıl yapılır?

0
938

Youtube dünya genelinde en çok tercih edilen video izleme sitelerinin başında geliyor. Youtube’a ilgi büyük olduğu için de uygulamayı kullanırken ufak problemlerle karşılaşabiliyoruz. Bunlardan biri de uygunsuz içeriklerin barındırılması. Eğer Youtube’da izlediğiniz bir videonun uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız, telefon veya tabletiniz üzerinden video rapor etme (şikayet etme) özelliğini kullanabilirsiniz.

Kendi algoritmasının yanında kullanıcı feedbacklerine de güvenen Youtube uygulamasında platformda bulunmaması gerektiğini düşündüğünüz Cinsel İçerik, Çıplaklık, Şiddet, Tiksindirici, Nefret Söylemi, Irkçılık, Kötü davranış veya Küfür, Zararlı, Tehlikeli, Kışkırtıcı ve Provakatif Söylemler, Çocuk İstismarı ve Hak İhlali içeren (Örneğin; Size ait videonun çalınması, kopyalanması, bilginiz dışında kullanılması) videoları bildirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Youtube’da olmasını istemediğiniz videoyu yöneticilere bildirmek için aşağıdaki adımları uygulayın. Android, iOS, Windows Phone ve Blackberry OS tabanlı cihazlarda uygulama içerisinden şikayet etme yöntemi şu şekilde:

Videoyu nasıl şikayet ederim? (Resimli Anlatım)

 • Uygulamayı başlatın.
  youtube-ayarlar
 • Şikayet etmek istediğiniz videoyu başlatın.
 • Sağ üst kısımda yer alan ≡ (Ek Seçenekler) simgesine basın.
  youtube-ayarlar-9
 • Bildir ‘e dokunun.
  youtube-ayarlar-5
 • Rapor türünü seçin ve Bildir’e basın.
  youtube-ayarlar-8
 • Video incelenmek üzere işaretlendi.

Uyarı: Sürekli olarak haksız sebeple video şikayeti yapmanız spam olarak kabul edilir ve bu hesabınızın kapatılmasına yol açabilir. Bu sebeple yapılan bildirim işleminin dikkate alınacak ve onaylanacak şekilde gerçekleştirilmesi tarafımızca tavsiye edilir.

Daha fazla bilgi ve yardım almak için yorum panelimizi kullanın.