Youtube video oynatma sorunu (Android, iPhone)

1
20928

Youtube uygulamasını kullanırken sık sık video oynatma sorunlarıyla karşı karşıya geliyorsanız, bu makale altında Android ve iPhone için önerilen çözüm yöntemlerine göz atabilirsiniz.

Youtube, şimdilerde hayatımızda büyük yer edinen ve alternatifi olmayan gibi görünen video oynatma platformlarının başında geliyor. Gelişmiş video oynatıcısı, tabiri caizse sonsuza yakın içerik barındırması ve sağlam bir altyapıya sahip olması sebebiyle en çok tercih edilen video izleme adresi. Ancak yine de her ne kadar geniş bir kadroya sahip, kendini sürekli güncelleyen bir sistem olsa da kimi zaman kullanıcılar bazı problemler yaşayabilmekte. Bunlardan en yaygını ise video oynatma sorunu.

Android ve iPhone cihazlarında sıkça karşılaşılan video izleme probleminin ise bazı çözümleri bulunuyor. Android’de Youtube videoları açılmıyor diyenlerin izleyebilecğei adımlar şu şekilde:

Android

1- Youtube uygulama ön belleğini temizleyin.

  • Ayarlar > Uygulamalar > Youtube’a gidin.
  • Depolama’ya basın.
  • Ön Belleği Sil’e basın.
  •  

2- Youtube Android uygulamasını son sürüme güncelleyin.

3- Youtube uygulamasını kapatın ve tekrar açın.

4- Mobil veri kullanıyorsanız bağlantıyı kesip tekrar etkinleştirin.

5- Youtube’u cihazınızdan kaldırın ve Google Play Store’dan tekrar yükleyin.

6- Telefonda yüklü olan sürüm bilgilerini kontrol edin. Yeni güncelleme paketi varsa yükleyin.

7- DNS ayarlarını ve Wifi bağlantısını kontrol edin.

iPhone (iOS)

iPhone, Youtube video açma sorunu ile ilgili yukarıda bahsedilen adımları uygulayabilirsiniz. Bunun yanında eğer Youtube’a, iPhone’nuzdan Mobil veri ile giriyorsanız Ayarlar > Hücresel Veri’den Youtube uygulamasına erişim izni verin.

Konu ile ilgili yardım almak ve daha fazla bilgiye ulaşmak için yorum panelini kullanın.