Youtube kısıtlı mod nasıl açılır / kapatılır?

3
5653

Youtube’da hem kendiniz hem de aile bireyi olarak çocuklarınızın müstehcen içerikle karşılaşmasının önüne geçebilirsiniz. Youtube’da şiddet, nefret, çıplaklık, +18 görüntü içeren videoları engellemek için uygulanması gereken adımlar son derece basittir. Youtube aile filtresi hizmetini etkin hale getirmek veya devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

Youtube dünya genelinde en çok tercih edilen video izleme sitelerinin başında geliyor. Gün içerisinde milyarları aşan video izlenimi, sürekli video yüklenmesi çocuklarımıza zarar verebilecek farklı tercihleri veya düşünceleri ortaya çıkarabilmektedir. Youtube’da ayıplı video, savaş, kan, ırkçılık ve çeşitli diğer etik olmayan davranışlar veya videolarla karşılaşmak istemiyorsanız, Youtube güvenli mod olarak da adlandırılan opsiyonu kullanmaya başlamak için alttaki talimatları yerine getirebilirsiniz.

Youtube kısıtlı mod nasıl etkinleştirilir / devre dışı bırakılır?  (Resimli Anlatım)

Not: Kısıtlı Mod, kullanıcılar tarafından ve diğer göstergeler yoluyla işaretlenmiş uygunsuz içerik barındırabilen videoları gizler. Hiçbir filtre %100 doğru değildir; ancak güvenlik modu birçok uygunsuz içeriği önlemenizde size yardımcı olur.
Not2: Bu ayarlama Android, iOS (iPhone, iPad) ve Windows Phone işletim sistemi bulunan telefon veya tabletler içindir.

 • Youtube uygulamasını başlatın.
 • Sağ üstteki seçenekler (≡) simgesine basın.
  youtube-ayarlar
 • Ayarlar’a basın.
  youtube-ayarlar-2
 • Genel’e basın.
  youtube-ayarlar-3
 • Kısıtlı Mod yanında bulunan simgeye dokunarak aktifleştirin.
  youtube-ayarlar-4
 • İkon yeşil renge dönecektir ve aktif hale gelecektir. (Kısıtlı modu kapatmak için tersi işlemi uygulayın.)
  youtube-ayarlar-18Daha fazla bilgi ve yardım almak için yorum panelimizi kullanın.