Yik Yak nedir? Nasıl kullanılır?

0
748

Yik Yak nedir, ne demektir?

Yik Yak uygulaması 23 yaşında iki üniversiteli tarafından geliştirilen ve 63 milyon dolar gibi rekor bir yatırımla gelecekte büyümeyi hedefleyen sosyal mesajlaşma ve yeni arkadaş bulma uygulamasıdır. 17 yaş ve üzeri kullanıcıların girebildiği Yik Yak uygulaması ile 2.5 kilometre civarında yeni arkadaşlar bulabilir, anonim olarak yeni konular açabilirsiniz. Civardaki insanlarla iletişime geçmenize ve yeni sohbetler başlatmanıza olanak tanıyan Yik Yak’ı şuan İngilizce ve İspanyolca dillerinde hizmet verse bile kısa zamanda Türkçe olarak kullanabileceksiniz.

İnternette sıkça konuşulan ancak pek az bileni olan Yik Yak uygulamasında yeni tartışma konuları açabiliyor ve arkadaşlarınızın görüşlerini alabiliyorsunuz. Şuan için Amerika’daki üniversitelerde son derece popüler olan uygulamanın 2.5 km olan keşif alanının daha da genişletilmesi bekleniyor.

yik-yak-indir-nedir-nasil-kullanilir

Yik Yak nasıl kullanılır?

Yik Yak uygulamasını kullanmak için öncelikli olarak iOS veya Android işletim sistemiyle çalışan bir cihaza sahip olmanız gerekiyor. Yik Yak’ı indirdiyseniz ve mobil cihazınıza kurduysanız, Yik Yak’ı başlatalım. Yalnızca telefonlar için tasarlanan Yik Yak’ta Continue’ya basıyoruz ve devam ediyoruz.

Karşımıza bir bülten çıkıyor ve civarda içini döken, derdini anlatan, kendisi için önem taşıyan kişilerin yazılarını, durumlarını görüyoruz. Hiçbir yere kaydolmadan, telefon hattımızı tanımlatmadan çalışan sistemde yorumlara yanıt bırakabiliyor ya da artı veya eksi şeklinde oylama yapabiliyoruz.

Home Kısmından yayın akışını takip edebilirsiniz.

Dokunmatiği kullanarak ekranı sağa sola kaydırıp diğer alanlara geçiş yapabilirsiniz.

26 11 2014 - 2

Peek Kısmından üniversite seçebilir, gündem başlıklarına, en çok oy toplayan, en çok yorumlanan yaklara bakabilirsiniz. Tabii şuan için Türkiye’deki üniversiteler bulunmuyor.

26 11 2014 - 1

 

Bu da Yik Yak’ın dahası… En iyi yaklar, bölgemdeki en popüler yaklar ve diğer yaklar olmak üzere farklı yak kategorilerine erişebiliyorsunuz.

26 11 2014 - 4Yik Yak’ı bilgisayarda kullanabilir miyim?

Maalesef  YikYak uygulaması Desktop cihazlarda hizmet vermemektedir. Bunun yanında şuan için Yik Yak’ın Windows Phone tabanlı Nokia Lumia cihazlar için indirebileceğiniz sürümü bulunmamaktadır.