Sony Xperia Google hesabı silme ve ekleme

0
4328

Sony Xperia, Android işletim sistemine sahip olması ve Android’in de Google hesabıyla çalışıyor olması sebebiyle Google Play üzerinden uygulama indirme, güncellme yapma, e-posta kullanma, Google Senkronizasyonu, Hangouts kullanımı, tarama geçmişini görüntüleme ve yer imi senkronizasyonu gibi işlemler için Google adresi oluşturmanız gerekmektedir.

Aşağıdaki işlemleri uygulayarak Sony Xperia Z , M, L, Premium, Plus (+) ve diğer Xperia telefon veya tabletlerde nasıl Google hesabı açma veya Google hesabı silme yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Google hesabı ile neler yapılır? 

Başta uygulama yükleme ve güncelleme olmak üzere, Gmail, Google Maps hizmetleri, Youtube’a giriş yapma için Google account oluşturulmalıdır.

Sony Xperia Google hesabı nasıl açılır? 

Telefonu ilk aldığınızda Google hesabı oluşturmanız istenecektir, ancak bu ayarlamayı daha sonraki vakte de erteleyebilirsiniz.

  • Ayarlar > Hesaplar > Hesap Ekle > Google ‘a gidin.
  • Açılan pencerede kaydolma sihirbazı ile karşılaşacaksınız.
  • Eğer Google hesabınız varsa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapın. Hesaba sahip değilseniz form bilgilerini, e-posta bilgilerini ve şifre bilgilerini girerek yeni kayıt işlemini gerçekleştirin.

Sony Xperia Google Hesabı kaldırma, silme nasıl yapılır? 

  • Ayarlar > Hesaplar > Google ‘a gidin.
  • Karşınıza Xperia cihazda açmış olduğunuz hesap veya hesaplar çıkacaktır.
  • Silmek istediğiniz hesabı seçin ve kaldır seçeneğine dokunun.

Fabrika ayarlarına döndürmeden Sony Xperia hesabı kaldırma bu yöntem ile yapılabilir. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve sorunlarınıza çözüm bulabilmek adına yorum panelimizi kullanabilirsiniz.