Xiaomi Redmi 4 tasarımı, özellikleri ve fiyatı ortaya çıktı

0
503

Xiaomi’nin Mi Note 2 ve yenilikçi cihaz Mi Mix’in duyurusunu yapmasının ardından bir diğer model Xiaomi Redmi 4 telefonun da özellikleri sızdırıldı. Çinli üretici firmanın sertifika almasıyla ortaya çıkan özelliklerinin yanı sıra görünümünün nasıl olacağı da belli oldu.

Xiaomi, bir modeli için satışa sunulmadan önce TENAA’dan sertifika aldı ve kod numarası 2016060 olarak bir Çin web sitesinde listelendi. Listedeki telefona ve özelliklerine bakınca cihazın Redmi 4 olduğu bariz ortada.

Xiaomi Redmi 4 özellikleri

Sızdırılan resimler cihaz ile ilgili tahmin edilen tasarımı doğrular nitelikte. Redmi 4 metal gövde ile gelecek ve parmak izi okuyucu sensörü bulunacak. Bu açıdan Redmi 4, Redmi Note 3 cihazıyla benzerlik taşıyacak.

Bunun yanında yayımlanan listeye göre, cihaz 5 inç büyüklüğünde Full HD görünüme sahip olacak ve gücünü 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 625 işlemciden alacak. 3GB RAM ve microSD kart desteğiyle arttırılabilir 32GB iç hafıza diğer özellikleri arasında.

Kamera olarak tercih edilen çözünürlük değeri 13MP. Ön kamera ise selfie çekimleri için ideal olabilecek cinsten: 5MP. Xiaomi Redmi 4’ün batarya gücü 4.000 mAh olacak ve Android Marshmallow işletim sistemiyle gelecek.

Sızdırılan görseller

Çok yüksek bir ihtimalle Xiaomi Redmi 4 tasarımının ve görüntüsünün ilgili galerideki gibi olacağı düşünülüyor.

Fiyatı ve çıkış tarihi

Özellikle Hindistan pazarında ekonomik ve kullanıcıyı tatmin eden özellikleri beraberinde getirmesiyle popüler olan cihazın satış fiyatı da belli oldu. 1299 Çin Yuanına (191 Dolar) raflardaki yerini alması beklenen yeni nesil telefonla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Benzer şekilde çıkış tarihi ile ilgili olarak net bir tarih bulunmuyor. Ancak 2017’nin ilk aylarında resmi olarak duyurulması ve hemen ardından mağazalarda yer alması bekleniyor.