Windows Phone | Lumia zil sesi ekleme nasıl yapılır?

1
27222

Windows 10 Mobile’da Zil Sesini Değiştirme

Zil sesi, akıllı telefonu kullanıcıya herhangi bir bildirim veya gelen bir çağrı hakkında bilgi vermek için hayati önem taşımaktadır. Zil Sesi olmadan, cep telefonlarının varlığını hayal edemezsiniz. Ancak, Önceden yüklenmiş zil seslerini kullanmak zorunda olduğunuzu ve başka bir zil sesi kullanamayacağınızı mı düşünüyorsunuz?

Windows Mobiles’da en sevdiğiniz müzik parçalarını akıllı telefonunuzun zil sesi olarak kullanamazsınız. Bu sorun, Windows OS 8.1’den Windows OS 10’a geçildiğinde dahi düzeltilmedi.

Neyse ki, bu sorunu çözmenin bazı yolları var.

Bu nedenle, Windows 10 cep telefonunda zil sesini nasıl değiştireceğinizi bilmek istiyorsanız, bu yazıda belirtilen adımları takip edin.

Windows 10 Mobile’da Zil Sesi Nasıl Değiştirilir?

Windows Mobile’da en sevdiğiniz zil sesini ayarlamak için akıllı telefonunuzu alın ve aşağıda belirtilen adımları uygulayın.

Yöntem 1:

Microsoft Windows 10 Smartphone’unuzun zil sesini değiştirmek için yordam basittir.

İlk adımı Ayarlar’ı açmaktır:

Ve ardından “Zil Sesleri ve Sesler” seçeneğine dokunun. Bu seçenek akıllı telefonun görünüm ve seslerini değiştirmek ve yönetmek içindir.

Dokunduktan sonra akıllı telefonunuzdaki tüm orijinal zil seslerini görürsünüz. Listelenen Zillerden herhangi birine dokunduğunuzda, işlem tamamlanmış demektir!

Windows 10 Mobile’ın Zil Sesi tonunu başarıyla değiştirdiniz. Özel zil seslerini görmek için aşağı kaydırmaya devam edin.

Şimdi istediğiniz zil sesini seçin!

Yöntem 2:

Yukarıda bahsedilen adımları izlediyseniz, yine de uygun bir zil sesi seti bulamadıysanız Windows 10 Smartphone’a favori zil sesini eklemek için aşağıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

Her şeyden önce akıllı telefonunuza eklemek istediğiniz Ringtone veya Şarkının .MP3 dosyasını seçmeniz gerekir.

Şimdi, Micro-USB-USB kablosu yardımıyla Windows 10 akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.

Akıllı telefonu bilgisayara bağladıktan sonra, “Dosya Gezgini” veya “Bilgisayarım” bölümüne gidin ve Aygıtları ve Depolama Birimini Bulun “u tıklayın. Orada Windows 10 Mobile cihazınızı depolama aygıtı olarak görebilirsiniz.

Şimdi, Aygıt’ı Dosya Gezgini’nden açın ve “Zil Sesleri” klasörünü bulun. Zil sesi olarak kullanmak istediğiniz dosyayı akıllı telefonunuza yapıştırmanız yeterlidir.

Yapıştırmadan önce, zil sesinizin .MP3 formatında olduğundan emin olun, aksi takdirde cihaz okunamayacak ve zil sesi olarak görmeyecektir.

PC’niz yoksa aşağıdaki yöntemi izleyebilir ve Windows 10 akıllı telefonda zil sesini değiştirebilirsiniz.

Yöntem 3:

Bu yöntemde, zil sesini değiştirmek için bir PC’ye ihtiyacınız yok. Telefonda bulunan tescilli Windows Zil Sesi Oluşturma uygulamasını kullanabilirsiniz. Önceden kurulu değilse bu program, indirebilirsiniz.

Her şeyden önce, “Ringtone Maker” uygulamasını açın ve “Zil Sesi Seç” i seçin.

Şimdi, Kitaplık’taki zil sesi olarak kullanmak istediğiniz herhangi bir şarkıyı seçin. Tonu seçtikten sonra, kenar işaretçilerini taşımanız ve zil sesini istediğiniz gibi kesmeniz gerekir. Şarkıyı düzenledikten sonra, “Kaydet” düğmesine dokunun. Şimdi, onu Windows 10 akıllı telefonunuz için istediğiniz zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz.