Windows Phone | Lumia zil sesi ekleme nasıl yapılır?

1
27219

Windows Phone işletim sistemi bulunan Lumia model akıllı cihazlarda zil sesini değiştirebilir, telefonda ve bilgisayarda bulunan zil sesi ve ses kaydını gelen aramalarda çalacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Telefonun içinde gelen standart zil seslerinin yanında internetten indirdiğiniz şarkıyı, herhangi bir melodiyi zil sesi olarak atayabilirsiniz.

Lumia modellerinin tümünde  Zil sesini değiştirmek için aynı işlemleri uygulamanız gerekmektedir. Cihazınıza Zil sesi eklemek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Telefonda bulunan müziği zil sesi olarak kullanmak için;

  • Ayarlamak istediğiniz müziğin üzerine gelerek, parmağınızla basılı tutun.
  • Çıkan ekrandan “Zil sesi olarak kaydet”i seçin.

Bilgisayardaki müziği zil sesi olarak eklemek için;

  • Eğer bilgisayarınızın bluetooth desteği bulunuyorsa, bu bağlantıyı hem bilgisayardan hem de telefondan aktif hale getirerek dosya taşıma işlemini gerçekleştirin.
    Müziğin üzerine gelerek “Zil Sesi Olarak Kaydet”e dokunun.
  • Ya da telefonun kablosunu hem Lumia’ya hem de bilgisayara bağlayın. Bilgisayarım’a giderek Windows Phone klasörünü açın ve mp3’ü veya diğer formattaki müziği Zil Sesleri klasörünün içerisine taşıyın.

windows-phone-zil-sesi

  • Müziği “Zil Sesleri”ne taşıdık. Şimdi Ayarlar > Zil Sesleri + Sesler’e gidiyoruz. Zil sesine dokunarak Zil sesi listesini seçiyoruz.
  • Buradan telefonunuza taşıdığınız müziği çağrı zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz.

Ekstra: Kişiye özel zil sesi ayarlamak için aşağıdaki konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Lumia Kişiye özel zil sesi ayarlama

Konuya ilişkin, yaşadığınız sorunları yorum bölümünde yardım almak üzere dile getirebilirsiniz.

Destekleyen cihazlar: Zil sesi ayarlarını Windows Phone 8.0 ve üzeri Lumia 520, 535, 620, 635, 720, 830, 820, 835, 920, 1020, 1320, 1520 modellerinde gerçekleştirebilirsiniz.

27.01.2017 tarihinde konu güncellenmiştir. ikinci sayfadan devam edin