Windows Phone | Uygulama ayarları nasıl yapılır?

0
452

Windows Phone işletim sistemi bulunan Nokia Lumia akıllı telefonlardan herhangi birini kullanıyorsanız Microsoft’un, bu modeller için geliştirdiği uygulama mağazasından dilediğiniz uygulamayı indirebilir; telefon veya tabletinize yükleyebilirsiniz. İçerisinde oyun, araç, tema, launcher gibi on binlerce uygulama bulunan Windows Phone Store’dan uygulamaların çoğunu ücretsiz olarak indirebilir, hatta ücretli olanları deneyebilirsiniz.

Uygulamayı nasıl indirebilirim?

Uygulama indirmek istiyorsanız öncelikli olarak başlangıç simgesine dokunarak Mağaza’ya basın. Resimli anlatımda gördüğünüz uygulamalardan dilediğinize dokunun ve indirin. Eğer uygulamayı listede göremiyorsanız, indirmek istediğinizi arama bölümüne yazarak arama yapabilirsiniz.

uygulama-alma-windows-phone-1

Uygulama bulmak için ne yapmalıyım?

Telefonunuza indirdiğiniz uygulamalara hızlı şekilde erişmek istiyorsanız aşağıdaki hareketli görseli tekrarlayın. Başlangıç ekranını sola doğru kaydırın ve kullanmak istediğiniz uygulamayı alfabetik listeden seçin. Dilerseniz üst kısımdan arama yapabilirsiniz.

uygulama-bulma-windows-phone-2

 

Başlangıç menüsüne uygulama nasıl eklenir?

İndirdiğiniz uygulamalara listeden erişmek yerine, dilediğinizi başlangıç ekranına sabitleyebilirsiniz. Bunun için eklemek istediğiniz uygulamaya dokunun ve “Başlangıç Ekranına Sabitle”ye basın.

uygulama-alma-windows-phone-3Windows Phone ile ilgili diğer konulara göz atmak için;

1- Telefon görüşmesi nasıl yapılır?

2- SMS nasıl gönderilir?

3- Kişi nasıl eklenir?

4- Uygulama ayarları nasıl yapılır?