Windows Phone | SMS nasıl gönderilir?

0
409

Kısa mesaj gönderme yöntemi telefon ve tabletlerin işletim sistemine göre farklılık göstermektedir. Farklı bir işletim sistemi kullandıysanız ve Windows Phone’a alışmanız zaman alabilir. Sitemiz mobilgim aracılığıyla Lumia başlangıç derslerine göz atabilir, arama yapma, mesaj yollama, uygulama ekleme gibi basit işlemleri öğrenebilirsiniz.

Telefon kullanıcılarıyla iletişim kurmanın bir başka yolu da Sms yollamak, kısa mesajın nasıl gönderildiğini bilmiyorsanız aşağıdaki resimli anlatımdaki adımları takip edin ve uygulayın.

  • Mesaj göndermek için öncelikli olarak telefonun başlangıç simgesine dokunmalıyız.
  • baslangic-ikonu-windows-phoneEkranda bulunan başlangıç ikonuna dokunun.
  • Ardından Mesajlaşma kutusuna ve sonrasında yeni mesaj gönder anlamına gelen + işaretine basın.
  • Kime mesaj göndereceğinizi seçin.
    mesaj-gonderme-windows-phone-1
  • Göndermek istediğiniz mesaj metnini girin ve göndere basın.
    mesaj-gonderme-windows-phone-2

Kısa Mesaj gönderme: Windows Phone 8.1 ve üzeri işletim sistemlerinde Cortana veya Konuşma özelliğini kullanarak da sms gönderebilirsiniz. Ancak sesli, görüntülü mesajlar sahip olduğunuz faturalı hatta ve tarifeye ücretli olarak yansıyabilir.

kisa-mesaj-gonderme-windows-phone

Windows Phone 8.0 ve üzeri işletim sistemine sahip kullanıcılar bu izlenceleri takip ederek mesaj gönderebilir. Windows Phone ile ilgili diğer sık sorulan başlangıç sorularına göz atmak istiyorsanız aşağıdaki başlıklara göz gezdirebilirsiniz.

1- Telefon görüşmesi nasıl yapılır?

2- SMS nasıl gönderilir?

3- Kişi nasıl eklenir?

4- Uygulama ayarları nasıl yapılır?