Otomatik daha güçlü Wifi ağına bağlanın

0
1274

Evde, iş yerinde birden fazla Wi-fi ağına bağlanan ve interneti en verimli şekilde kullanmak isteyenlerin tercih edebileceği bu yazımızda, kullanıcılar ağ yönlendirme aracını yükleyerek otomatik olarak diğer ağa geçiş yapabilir ve manuel wi-fi değiştirme ayarı yapmak yerine zamandan tasarruf ederek kolaylığa erişebilir. Eğer büyük bir evde veya yurtta yaşıyorsanız, geniş bir ofiste çalışıyorsanız çoklu yönlendirici ,Wi-fi Switcher, uygulamasını yükleyerek bağlanılan internet ağını değiştirme işlemini otomatiğe çevirebilirsiniz.

Android cihazlarda şuan için internet sinyal seviyesi 0’a düşünceye dek bağlantı kesilmiyor. Durum böyle olunca internetiniz çok yavaş olmasına rağmen, yakınınızda çok daha güçlü bir bağlantı olsa bile, mobil cihazınız başka bir ağa bağlanmıyor.

Fakat bu problem için bir çözüm geliştirilmiş ve yaratılan uygulama sayesinde uygulayabileceğimiz bir yöntem bulunuyor. Uygulamayı yeni başlayanlar için tanıtmak gerekirse, Wi-fi Switcher yapacağınız ayarlamaya göre düşük bağlantı olması durumunda daha yüksek bir bağlantı hızına geçiş yapıyor. Ağ seçimini etkinleştirdiğiniz sürece en iyi Wi-fi ağına bağlanmaya devam ediyor ve uygulamayı yüklemek root erişimi gerektirmiyor.

Kurulum

Android’de bu soruna dur demek için ilk adım olarak Wi-fi Switcher uygulamasını indirelim.

Wifi Switcher
Wifi Switcher
Price: Free

Uyarı: Eğer Android Marshmallow ve üzeri cihaz kullanıyorsanız, uygulamanın konum iznini etkin hale getirin. Aksi halde araç kablosuz bağlantı tarama işlemini gerçekleştiremeyecektir.

Ayarlamalar

Resimde görüldüğü üzere uygulamayı başlattığınızda farklı sinyallerdeki erişim noktaları görüntülenecektir. Bağlanmak istediğiniz ağları seçmek için “Preferred” (Seçili) önünde bulunan kutucuğu işaretleyin.

wifi-switcher-1

Sinyal Gücünü Ayarlayın 

Az önce kullanmak istediğimiz ağları seçtik. Bu kısımda sinyal gücünün alt sınırını ayarlayacağız. Örneğin; Ağdan uzaklaştığınızda belirlenen sinyal seviyesinden uzaklaştığınızda diğer seçili ağ daha güçlüyse otomatik geçiş yapılacaktır.

wifi-switcher-2

Ask Before Switching kutucuğunu işaretlemeniz durumunda uygulama ağ değiştirmeden önce bildirim yoluyla bilginizi almak isteyecektir.