Wi-Fi Araması (Vowifi) Servisi ile nasıl arama yapılır?

0
40

Vowifi Nedir?

Vowifi telefon çekmediği zamanlarda yaşanan problemi önlemek amacıyla kullanılır. Telefon çekmeyen bir yerdeyseniz (bodrum kat, otopark, asansör, bazı plazaların üst katları vb) ancak telefonunuz bir wifi ağına bağlıysa, vowifi sayesinde sizi arayan kişiler size ulaşacak telefon görüşmelerinizi hiç kesilmeden HD ses kalitesiyle sürdürebileceksiniz. Bu görüşmelerinizi sesli veya görüntülü yapabilirsiniz. Sesli veya görüntülü görüşmelerinizde ses ve video kalitesi arttırılmış olacaktır.

 

Telefonunuz uçak modundayken de bu özelliği kullanabilirsiniz. Vowifi özelliğini yurt dışından ücretsiz bir şekilde aramalar yapmak için de kullanabilirsiniz. Tabi öncesinde vowifi özelliği etkinleştirilmiş olmalısınız. Telefonunuz bu özellik için uygun ve 4.5G SIM kartına sahipseniz bu özelliği etkinleştirmek oldukça kolaydır. Vowifi özelliğini kullanmak için hiç bir ücrete gerek yoktur. Tarifeniz kapsamındaki internet paketi değil dakikaları kullanırsınız. Vowifi arama servisi bir 4.5G servisidir. Bu nedenle 4.5G SIM kartınız ve aboneliğiniz de olmalıdır.

 

Vowifi Özellikleri

 

Yapılan aramaların ses kalitesi mobil veri üzerinden iletildiği için daha iyi hale getirilmiştir. Vowifi aramaların kurulum süresini kısaltır bağlantı hızı yüksek olur. Konuşma sırasından arkadan gelen gürültüler engellenerek olabildiğince az hale getirilmiş ve size daha temiz bir konuşma olanağı sağlamıştır. Sesli ve görüntülü aramalar süresince oluşan donmaların önüne geçer. Sesli görüşme sırasında dilerseniz video görüşmeye geçme hatta daha sonra tekrar sesli görüşmeye dönme özelliğini kullanabilirsiniz. Hattınızın çekmediği zamanlarda dahi wifi bağlantısı ile görüşebilirsiniz. Ayrıca yurt dışında bulunan akrabalarınız, iş arkadaşlarınızla ekstra paket satın almadan ücretsiz bir şekilde görüşme yapabilirsiniz. Tüm Türkiye’de bu servisi kullanabilirsiniz. Telefonlarınız da ekstra bir şarj kullanımı olmaz.

Vowifi Nasıl Etkin Hale Getirilir?

Şebeke modun LTE/3G/2G olduğundan emin olduktan sonra VoLTe aramasını açıyoruz. Ondan sonra sırası ile:

  • Ayarlar
  • Bağlantılar
  • Wi-Fi Araması
  • Açık
  • Tercih edilen Wİ-Fİ veya tercih edilen mobil ağ

Turkcell, Vodafone ve Türk Tekekom HD Ses (VoLTE & VoWiFi) teknolojisini  belli başlı destekleyen cihazlar

  • Iphone X, Iphone 8, Iphone 8 Plus, Iphone 7, Iphone 7 Plus, Iphone 6s, Iphone 6s Plus, Iphone 6
  • Samsung S6, Samsung S6 Edge, Samsung S7, Samsung S7 Edge, Samsung Galaxy A8 Plus, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note5, Samsung J3 Pro, Samsung J5 Pro, Samsung J7 Pro, Samsung j7 Core, Samsun Note 8, Samsung A3, Samsung A5, Samsung A7…
  • LG K10 (2017 model), LG G4, LG G5, LG V20, LG Q6
  • Xiaomi Mi 6 (VoLTE)

Eğer ki sizinde cihazının destekliyor ise bizimle paylaşır mısınız? Bunun için Operatörler bölümünü kullanınız.

Tıklayınız

 Android Telefonda Vowifi Etkinleştirme

Android cihazınızdan telefona giriniz. Ayarlar ve sonrasında Wifi aramasını seçiniz. Wifi aramasını açtığınızda Vowifi özelliğini etkinleştirmiş olursunuz.

Bu özellik ilk olarak Turkcell tarafından kullanıma sunulmuştur. Vodofone, Türk Telekom gibi diğer operatör dâhilindekiler için de daha sonradan kullanıma sunulmuştur. 4.5G SIM teknolojisini kullanıyorsanız ve telefonlarınız Vowifi özelliğine sahipse bu özelliği etkinleştirebilir, Vowifi ile görüşmeleriniz kesilmeden, her yerde rahatça HD kalitede ses veya video görüşmesi yapabilirsiniz.

VoLTE ile Telefon Görüşmesinin Avantajları Nelerdir?

Apple İphone X Hakkında Bilinmeyen İpuçları

LTE nedir, ne anlama gelir?