Whatsapp’ta yeni özellik : GIF (Hareketli Resim)

0
819

Son zamanlarda yaptığı sık güncellemelerle adını duyuran Whatsapp, kullanıcılara sunduğu özelliklere bir yenisini daha ekledi. Neredeyse mesajlaşma, videolu ve sesli arama gibi özellikleri bedava sunan ve bu yüzden vazgeçilmez iletişim uygulamalarından biri haline gelen Whatsapp, kullanıcılarıyla arasını iyi tutmak ve kalıcılaştırmak adına çalışmalarına devam ediyor.

Bildiğiniz üzere Whatsapp’ta karşı tarafa fotoğraf, video ve diğer çeşitli dosyaları göndermek mümkündü. Medya paylaşımının yanı sıra emojileri büyüten Whatsapp, yeniliklere bir şey daha ekledi : hareketli resimler. Yayımlanan yeni Whatsapp güncellemesiyle kullanıcılar artık birbirlerine GIF gönderebilecek. Facebook ve diğer çeşitli platformlarda sıkça kullanılan GIF’leri artık Whatsapp’ta da görmeye başlayacağız.

GIF nedir? 

Kısaca bilmeyenler için açıklamak gerekirse, çıkış amacı video boyutundan tasarruf olan GIF’i hareketli resim olarak tanımlayabiliriz.

GİF’leri kullanabilmek için Whatsapp’ı yeni sürümünü yükleyin

Whatsapp’ın bahsettiğimiz özelliğinden yararlanmak için uygulamayı bir üst sürüme güncellemeniz gerekiyor. Whatsapp gif kullanımı için güncelleme yöntemleri olarak uygulamanın Web sitesi veya Google Play Store kullanılabilir.

Whatsapp nasıl güncellenir? 

https://www.whatsapp.com/download/ adresine giderek sahip olduğunuz telefon modelini veya işletim sistemini seçin. Yönlendirme adımları takip ederek yüklemeyi başlatın.

Whatsapp’ın yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?