Whatsapp’ta video,resim gönderme, konum paylaşma | Android

2
2182

Whatsapp hesabınız üzerinden arkadaşlarınıza video, resim, fotoğraflar, ses mesajı gönderebilirsiniz. Bunun yanında konum bilginizi paylaşabilir, rehberinizde bulunan kişinin bilgilerini karşı tarafa yollayabilirsiniz. Android işletim sistemiyle çalışan telefonunuzda medya ögesi, konum ve kişi bilgilerini paylaşmak ve karşı tarafa göndermek için sohbet ederken ekranın yukarısında bulunan ataç işaretine dokunmanız yeterlidir.

whatsapp-nokia-x

Ataç işaretini kullanarak istediğiniz kişiye galerinizde bulunan resim veya videoları gönderebilirsiniz. Dilerseniz Video ya da fotoğraf simgesine dokunarak o anda göndermek istediğiniz şeyi çekebilirsiniz. Telefonunuzda mevcut olan sesleri de ses simgesine dokunarak gönderebilirsiniz. Sesli mesaj göndermek istiyorsanız mesaj gönderme ikonunun yanında bulunan mikrofon ikonunu kullanabilirsiniz.

”Neredesin?” sorusuna konum bilgisini kullanmak için yanıt vermek istiyorsanız yine ataç işaretini kullanmanız gerekiyor. İnternet bağlantınız aracılığıyla nerede, şuan hangi yerde olduğunuzu konum bilgisi özelliği ile karşınızdakine bildirebilirsiniz. Birine gönderdiğiniz mesajı bir kişiye daha yollamanız gerekiyorsa Whatsapp’ın kopyala-yapıştır özelliğini kullanabilirsiniz. Mesajı birden fazla kişiye gönderebilmek için grup oluşturmanın ve toplu mesaj gönderme özelliğini kullanmanın yanısıra mesaja dokunup basılı tutup > iletme simgesine dokunmanız da sizin için alternatif bir çözüm olabilir.

Yardımcı olabilmemiz açısından Whatsapp ile ilgili yaşadığınız sorunları, aldığınız hataları ve üstesinden gelemediğiniz problemleri yorum bölümüne yazabilirsiniz.