Whatsapp’ta sesli mesajlaşma nasıl kullanılır? | Windowsphone

0
667

Whatsapp’ın olmazsa olmazlarından olan Sesli Mesajlaşma arkadaşlarınız, sevdikleriniz ve ailenizle anında konuşabilmenizi, iletişim halinde olmanızı sağlar. Bu özellik sayesinde Whatsapp’ın zengin sohbet deneyiminden faydalanabilir, zamandan tasarruf ederek karşınızdaki kişiye daha fazla söz sarf edebilirsiniz. Whatsapp sesli mesajlarınızı gönderirken depolama alanından faydalanarak indirme yapar. Windowsphone işletim sistemine sahip Nokia Lumia model akıllı cihazınızda sesli mesajlaşmanın nasıl kullanıldığını aşağıdan resimli anlatımla öğrenebilirsiniz.

 Whatsapp’ta sesli mesaj nasıl gönderilir?

Sesli mesaj gönderebilmek için mesaj yazdığınız bölümün hemen yanında bulunan mikrofon tuşuna dokunmanız gerekir. Sesli mesaj gönderirken ne kadar konuşmak istiyorsanız o kadar süre basılı tutmanız karşı tarafa sesinizi duyurabilmek için yeterlidir.

Whatsapp-sesli-mesajlasma-Windowsphone-1

Eğer sesli mesajı gönderirken, aldığınız karardan vazgeçip sesli mesajı iptal etmek istiyorsanız dokunduğunuz ekranda parmağınızı sağa kaydırın.

 

Ekstra bilgi: Kişi gönderdiğiniz sesli mesajı dinlerken mikrofon simgesinin rengi beyazdan maviye dönüşür.

Whatsapp-sesli-mesajlasma-Windowsphone-2Sesli mesaj alırken

Whatsapp listenizdeki kişinin size gönderdiği sesli mesajı dinlemek için oynat tuşuna basmalısınız. Mesajınızı kulak veya telefon hoparlöründen dinleyebilirsiniz.

Eğer gönderilen sesli mesajı dinlediyseniz rengi mavi olarak değişir.

Whatsapp-sesli-mesajlasma-Windowsphone-4Sesli mesajı dinlemediyseniz yeşil olarak durur.

Whatsapp-sesli-mesajlasma-Windowsphone-3