WhatsApp’ta geçici olarak engellendiniz sorunu

0
862

Whatsapp uygulamasında eğer kötü amaçlı bir işlem gerçekleştirseniz Whatsapp’ın hesabınızı kapatma ve sizi engelleme yetkisi bulunmaktadır. Bunun yanında işlediğiniz suça göre engel süreniz belirlenmekle beraber bu süre içerisinde Whatsapp hesabını kullanamazsınız. Whatsapp yönetimi tarafından engellendiyseniz alacağınız mesaj ile kaç gün/ay engellendiğini öğrenebilirsiniz.

whatsapp-logo-indir

Whatsapp’ta engellenirsem ne olur?

Whatsap’ta engellenirseniz uygulamanın hiçbir özelliğinden faydalanamazsınız. Hesabı tekrardan aktif bir şekilde kullanabilmek için geri sayım aracında bulunan sürenizin dolmasını beklemek zorundasınız.

Whatsapp’ta ne yaparsam engellenirim?

  •   Whatsapp’ta kız düşürme, arkadaş bulma amacıyla karşı tarafın ya da tarafların rehberinde telefon numaranız bulunmadan mesaj göndermeniz banlanmanıza neden olacaktır. Whatsapp’ta ceza almamak için rehberinde ekli olmadığınız kişilere çok sayıda mesaj göndermemeniz gerekir.
  • Birden fazla kişi sizi kısa bir süre içerisinde engellerse Whatsapp tarafından tehdit olarak algılanır ve cezaya tabii tutulabilirsiniz. Whatsappp’ta tanımadığınız kişileri rahatsız etmekten, küfür içerikli sözler sarf etmekten kaçının.
  • Sizi eklememiş olan Whatsapp kullanıcılarını bir gruba dahil etmeye çalışmak da Whatsapp’ta sonunuz olabilir. Tüm kişilerden sizi telefon rehberlerine eklemelerini rica ederek grup oluşturmayı deneyin.
  • Spam mesaj göndermek de kara listeye girmenize yol açar. Aynı anda bütün herkese ”Günaydın”, ”Merhaba” gibi mesajlar atmak engellenme Whatsapp’ta geçici olarak engellenme oranınızı arttıracaktır. Birden fazla kişiye aynı anda mesaj göndermek istiyorsanız Whatsapp’ın sizin için geliştirdiği Toplu Mesaj Listeleri özelliğinden faydalanın.

“Numaranızın artık hizmetimizi kullanma izni yoktur” şeklinde bir mesaj görüyorsanız buraya tıklayın.