Whatsapp’ta engellendiğimi nasıl anlayabilirim?

0
4761

Whatsapp’ta engellendiğimi nasıl anlarım?

Whatsapp uygulamasını kullanırken karşı tarafın sizi engelleyip engellemediğini basit bir yöntemle öğrenebilirsiniz. Rehberinde ekli olduğunuz kişinin Whatsapp uygulamasında sizi engellediğini nasıl öğreneceğiniz aşağıda geçiyor. Whatsapp’ta engellendim mi? Beni engellemiş midir? gibi sorulardan fazla dert yanıyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

whatsapp-blue

Öncelikli olarak Whatsapp uygulaması telefonunuzda yüklü değilse namı diğer vatsapı indirmek için aşağıda mobil cihazınız için uygun olan sürüme tıklayın.

Whatsapp indir (Nokia Symbian)

Whatsapp indir (Blackberry)

Whatsapp indir (iPhone)

Whatsapp indir (Android)

Whatsapp indir (Nokia Lumia)

Whatsappta engellenen kişi engellendiğini anlar mı?

Whatsapp uygulamasında sizi kullanıcı engellemediyse sohbet ekranının üst kısmında son görülme zamanı ve çevrimiçi durumu görünür. Ancak kimi kullanıcılar son görülme özelliğini kapatabileceği için teyakkuzda olmamız ve yargılamaya geçmememiz gerekiyor.

İkinci adımda kullanıcıya mesaj göndermeyi deneyelim. Normalde bir kullanıcıya mesaj gönderdiğimizde iki adet onay işareti çıkar. Ancak sizi engelleyen kişiye gönderdiğiniz mesajın altında iki adet okey işareti çıkmaz. Yukarıda son görülme özelliğinde olduğu gibi yine bu kullanıcının sizi engellediği anlamına gelmez. Fakat yine de engellediğine dair bir ipucu daha yakalamış olabiliriz.

Sizi engellediğini düşündüğünüz kullanıcının en son eklediği profil fotoğrafı, çevrimiçi olma durumu ve Whatsapp durum statüsü görünmez. Hala sizi engelleyip engellemediğinden emin olamadıysanız  profil fotoğrafının eski fotoğrafa dönüşüp dönüşmediğine bakın. Eğer eski fotoğrafı görünüyorsa ve Whatsapp durumu çıkmıyorsa engellenme ihtimaliniz çok yüksek.

Son olarak arkadaşınızın telefonunu kullanarak da engellenme durumunuzu öğrenebilirsiniz. Sizi Whatsapp’ta engellediğini düşündüğünüz kişinin numarasını başka bir telefon rehberine ekleyin. Kullanıcının profil bilgilerine, resmine göz atın. Eğer sizin telefonunuzdaki bilgilerle uyuşmuyorsa bu engellendiğiniz anlamına gelir.