Whatsapp’a sesli arama özelliği geldi

0
440

Geçtiğimiz yıl Facebook’un satın aldığı Whatsapp uygulamasında yeni güncellemeler yayımlanmaya devam ediyor. Bu güncellemeden önce bilgisayarda Whatsapp kullanma özelliğine sahip olmuştuk ve artık son yayımlanan versiyonla birlikte sesli arama özelliğini de kullanabileceğiz.

İlk güncelleme Android cihazlara geliyor ve bu yeni özellik sayesinde Skype ve Viber uygulamalarına benzeyen hizmetten faydalanabiliyoruz.

Sesli arama nasıl yapılır? Aktifleştirmeyi nasıl yapacağım?

Whatsapp’ın arama yapma ve sesli konuşma özelliğini kullanmaya başlamak için yapmamız gereken resmi sitesine giderek güncelleme yapmak. Uygulamayı ister Google Play üzerinden isterseniz Google Playsiz, apk formatında indirebilirsiniz. Aşağıdaki linkleri kullanarak Whatsapp uygulamasını güncelleyebilirsiniz.

Whatsapp apk indir

Whatsapp Messenger indir (Google Play)

Diğer platformlar için Whatsapp sesli konuşma ne zaman gelecek?

Bilgi: Sesli arama yapma özelliği yalnızca Android işletim sistemi bulunan telefonlara gelmiştir. iOS, Blackberry ve Windows Phone için sesli konuşma özelliği yayımlanmadı. iPhone, Lumia ve Blackberry model cihaza sahipseniz yapmanız gereken tek şey beklemek.

Sesli arama yapmak ücretli mi?

Eğer internet bağlantısına sahipseniz, istediğiniz yerden istediğiniz kişiyi ücretsiz olarak arayabilirsiniz. Whatsapp, yapacağınız konuşmalar için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Yıllık kullanım bedelini ödediğiniz müddetçe, Whatsapp’ın bu özelliğinden sınırsız bir şekilde yararlanabilirsiniz.