Whatsapp Web’e Niçin Bağlanamıyorum? Telefon Bağlantı Sorunları

0
96

Whatsapp Web’e Niçin Bağlanamıyorum? Telefon Bağlantı Sorunları
Aylık 700 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile WhatsApp’ın mobil cihazlar için en büyük mesajlaşma servislerinden biri olduğuna şüphe yoktur. Kullanıcıların çoğu, cihazları değiştirdiklerinde bile, en sevdiği kişilerle bağlantıda kalmak için PC ara yüzü istiyor.

WhatsApp Web’de Hangi Problemler Oluşabilir?

Uzun bir bekleyişten sonra WhatsApp ayarları ile nihayet bir PC’ye erişim sağlamak için ilk adımı atmıştır. Şimdilik sadece bir web tarayıcısı ile sınırlı olduğu için birkaç sınırlama bulunmaktadır. Bir masaüstünde çalışırken, bir tarayıcıda WhatsApp kullanma işlevi gerçekten çok işe yaramaktadır. WhatsApp çevrimiçi bir hizmettir, yani kullanmak için aktif bir internet bağlantınızın olması gerekir. Akıllı telefonunuzdaki tarayıcıyı açın ve yeni bir web sayfasına göz atmayı deneyin veya Facebook veya Twitter gibi başka bir çevrimiçi hizmeti açıp yenileyin. İnternet bağlantınız çalışıyor ve online olamıyorsanız, deneyebileceğiniz birçok şey var.

Wi-Fi kullanıyorsanız, önce bağlantıyı açıp kapatmayı veya telefonu Uçuş moduna ayarlayıp tekrar çıkmayı deneyin. Alternatif olarak, telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca telefonunuz uyku moduna geçtiğinde Wi-Fi bağlantısını kapatmadığından emin olun. Bunun için, Ayarlar, Wi-Fi’ye girin, Seçenekler menüsünden Gelişmiş’i seçin, ardından ‘Uyku sırasında Wi-Fi’yi açık tutun’ seçeneğini Her Zaman olarak ayarlayın. Bununla birlikte, kablosuz yönlendiricinizi yeniden başlatmayı da deneyebilirsiniz.

Mobil veri kullanıyorsanız, ağ bağlantı sorunu için mobil veri bağlantınızın Ayarlar menüsünden kapatılmadığını ve yeterli sinyale sahip olup olmadığını da kontrol edin. Ayrıca, Veri Kullanımı menüsünde WhatsApp için kısıtlı arka plan veri kullanımı olmadığını ve APN ayarlarınızın doğru yapılandırıldığını kontrol etmelisiniz. WhatsApp’ı Wi-Fi üzerinden kullanabilir, ancak mobil bağlantısı ile kullanamazsanız, APN ayarlarının web dışı trafiğe izin verecek şekilde yapılandırılmamış olması muhtemeldir. Bu durumda mobil operatöre danışılmalıdır. Ayrıca, mobil veri limitinin aşılmadığından da emin olunmalıdır.

Iphone ve Android Telefonlarda İnternet Kaynaklı Sorunlar Nelerdir? 

WhatsApp her zaman yeni özellikler ile güncellenmektedir. En son sürümü alınmaz ise, bazen WhatsApp çalışmaz ve bu durum başka bir Android cihazına uygulama yüklendiğinde de kesinlikle geçerlidir. Bir Android telefonda Google Play’i açarak, en soldaki menüye dokunun. Uygulamalarım’ı seçip mevcut güncellemeler için Yüklü sekmeyi kontrol edin. Uygulama güncellemelerini bu şekilde takip edebilirsiniz. IPhone’da ise App Store’u açın ve ekranın sağ alt tarafındaki Güncellemeler simgesine dokunun. WhatsApp, iOS’un en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olmanızı önerir. Son çare, WhatsApp uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemektir. Bunu yapmadan önce, muhtemelen bir Android telefondaki WhatsApp görüşmelerinizi yedeklemek isteyebilirsiniz.

Bunun için, Google hesabı ayrıntılarınızı kullanarak oturum açın, ardından WhatsApp içinde Ayarlar, Sohbetler, Sohbet desteği seçeneğini belirleyin, ardından Yedekleme düğmesine tıklayın. Ayrıca, hizmetin şu anda yalnızca Google Chrome ile çalıştığını unutmayın. Firefox veya diğer tarayıcılar ile kullanılamamaktadır. Tüm bu problemlerin çözümüne rağmen, WhatsApp web bağlantısı kurulamıyor ise bir uzmandan yardım alınmalıdır.

 

Tıklayınız