Whatsapp’ta görüntülü konuşma dönemi başladı

0
692

Whatsapp kullanıcıları tarafından uzunca süre beklenen görüntülü arama özelliği nihayet geldi. Şimdilerde test aşamasında olan ve beta sürümünde deneyebileceğiniz videolu konuşma özelliği ile ilgili detaylar şu şekilde.

25 Ekim itibariyle Whatsapp kullanıcıları görüntülü konuşma yapmaya kavuştu. Bundan sonra Whatsapp’ta arama ikonunu kullandığınızda karşınıza sesli aramanın yanı sıra video araması yapma simgesi de çıkacak.

Beta aşamasında olan özelliğin çalışabilirliği mini anketlerle test ediliyor. İlk olarak Android işletim sistemi bulunan mobil cihazlarda kullanılacak olan özelliğin ilerleyen günlerde iOS için de gelmesi bekleniyor.

Resimde de görüldüğü gibi ahize simgesine bastığımızda Video Araması ve Sesli arama şeklinde iki seçenek görüyoruz. Video aramasına bastığımızda karşı tarafın onaylaması durumunda görüşme başlıyor. Konuşma sona erdiğinde ise Whatsapp kullanıcı memnuniyetini ölçüyor.

whatsapp-videolu-arama-mobilgim-2

Whatsapp Beta Test özelliğini nasıl kullanabilirim? 

Şuan Whatsapp uygulaması güncelleme paketinin içerisinde görüntülü konuşma bulunmuyor ancak Google Play Store üzerinden Whatsapp Beta’ya kaydolarak “Test kullanıcısı olma” kısmından onay almanız gerekiyor.

  • Google Play’i başlatın.
  • Whatsapp Messenger yazın.
  • Become Beta Tester (Beta Kullanıcısı Ol)’a basınwhatsapp-videolu-arama-mobilgim

Uyarı: Beta sürümünde uygulamanın durdurulması ve düzenli çalışmaması sorunlarıyla karşılaşabiliriz.

iPhone için ne zaman gelecek? 

iPhone’da Whatsapp görüntülü görüşmesinin ne zaman geleceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak Android güncellemesinin hemen ardından iPhone kullanıcılarının da bu özelliğe kavuşacağı düşünülüyor.

Whatsapp Beta sürümü nasıl indirilir? 

Aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak ApkMirror aracılığıyla Whatsapp Messenger 2.16.318 Beta Apk sürümünü yükleyebilirsiniz.