Whatsapp uygulamasına şifre koyabilir miyim?

1
14020

Whatsapp nasıl şifrelenir?

Whatsapp uygulaması, profil bilgilerinizi, resimlerinizi, arkadaşlarınızla yaptığınız sohbet geçmişini, tüm konuşmaları şifreleme yetkisine sahip değildir. Whatsapp uygulamasının kendi iç özelliği ile şifrelenmesi, kimsenin okumamasını sağlamak, uygulamayı kilitleyerek şifreyle açılabilir kılmak mümkün değildir. Fakat Android, iOS ya da Windowsphone tabanlı bir telefona sahipseniz yardımcı uygulamalar sayesinde Whatsapp şifre koymak mümkündür.

Whatsapp App Locker

Size kısaca tanıtacağımız App / Apk Locker uygulaması ile Whatsapp, Facebook, Twitter, Instagram gibi uygulamalara şifre koyabilirsiniz. Şifreleme sayesinde uygulamaya telefonunuzu eline alan bir kişi giremez. Kendinizi güvene almak ve mesaj, resim, video, ses gibi dosyaların başkalarınca görülmemesini istiyorsanız uygulamalara şifre koyma/ kilitleme işlevi gören App Lock (Aplikasyon kilitleyici)’u kullanabilirsiniz.

uygulama-sifreleme-kilitleme-mobilgim-whatsapp

mobilgim-uygulama-sifreleme-whatsapp

Whatsapp’ı nasıl şifreleyebilirim?

Whatsapp mesajlarınızı nasıl gizleyeceğim, nasıl kilitleyeceğim, Whatsapp’ı gizli görünmeyen uygulama nasıl yaparım gibi sorularla araştırma yapmaktan sıkıldıysanız yazımızı okumaya devam edin. Android işletim sistemiyle çalışan Samsung Galaxy, HTC, LG, General Mobile, Casper gibi Android telefonlarına sahipseniz AppLock apk uygulamasını buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Eğer sahip olduğunuz telefon iPhone ise iOS işletim sistemine sahip cihazlar için uygulamala sunan iTunes üzerinden Dosya ve uygulama kilitleme programını buradan bedava indirebilirsiniz. Alternatif; iPhone uygulama kilitlemek için Türkçe dil desteği bulunan Locky uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Nokia Lumia kullanıcısı iseniz Whatsapp kilitleme ve şifreleme uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.