Whatsapp’ta telefon numaram kayıtlı görünüyor!

0
942

Whatsapp dünya genelinde en çok indirilen ve kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanılan tüm Whatsapp hesapları operatör numaralarına bağlıdır. Whatsapp telefon numaranız aracılığıyla çalıştığından numaranızın eski sahibi bir zamanlar Whatsapp uygulamasını kullanmış olabilir.

whatsapp-logo-indir

Örnek: 05005005050 numaralı hatta sahip olduğunuzu varsayalım. Bu hattı 05.10.2014 tarihinde aldığınızı düşünelim. Bu hattı 02.02.2012 tarihinde bir kullanıcı satın almış ve Whatsapp’a bağlanmış olabilir.

Whatsapp hesabına girmeye çalışırken numaranızın eski sahibi kendine ait hesabı kaldırmadıysa, telefon numaranıza tanımlanmış bir Whatsapp hesabı olabilir. Bunun yanında, telefon numaranıza ait olan profilde başka bir kişinin resmini, Whatsapp durumunu görebilmeniz de mümkün olabilir.

Durun, endişelenmeyin. Bunun tek bir sebebi vardır. O da eski hesabın silinmemesinden dolayı sistemde hala numaraya kayıtlı bilgilerin bulunmasından kaynaklanmaktadır. Eğer yeni numaranızla Whatsapp’a kaydolur ve hesabınızı aktifleştirirseniz, numaranın eski sahibi Whatsapp bilgilerinize erişemez ve kendi cihazı üzerinden Whatsapp hesabınızı kullanamaz. Whatsapp bunu düşünmüş ve güvenliğinizi maksimum düzeye çıkarmıştır.

Telefon numaraları vasıtasıyla ortaya çıkabilecek karışıklığı önlemek için Whatsapp hesap aktivitelerini takip etmektedir. Whatsapp hesabı 45 gün boyunca kullanılmazsa ve farklı bir telefonda aktifleştirilirse, bu durum numaranın geri dönüştürülmesi olarak algılanır. Neticesinde eski hesaba bağlı olan bilgiler sistemden otomatik olarak silinir.