Whatsapp telefon numaramı nasıl değiştirebilirim | Windowsphone

0
445

Whatsapp uygulamasını kullanırken sim kartınız otomatik olarak tanımlanır ve hattınız üzerinden Whatsapp’ı kullanmaya başlarsanız. Eğer Windowsphone işletim sistemine sahip Nokia Lumia telefonunu kullanmaya devam ederken yeni bir telefon hattı aldıysanız eski hattınızdaki Whatsapp bilgilerini yeni hattınıza taşıyabilirsiniz. Whatsapp hesabını eskiden yeniye aktarabilmek, numaranızı güncellemek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Eğer hattınızın açıldığından eminseniz, Sms ve çağrı gönderimine açıksa talimatları izleyin.

whatsapp-android-indir-mobilgim-logo-2

Whatsapp hesabımı yeni hattım üzerinden güncellersem ne olur?

Eski telefon numaranıza ait olan Whatsapp profiliniz kalıcı olarak silinir. Arkadaşlarınızın listesinde hesabınız artık görünmez. Whatsapp sohbet geçmişi, oluşturduğunuz gruplar, profil bilgileriniz yeni numaranıza taşınır.

Whatsapp hesabınızı güncellemek ve yeni numara üzerinden tanımlatmak için:

Whatsapp uygulamasını başlatarak, Windowsphone işletim sistemine sahip Nokia Lumia akıllı telefonunuzdaki üç noktaya dokunun.

Ayarlar > Hesap > Hesabımı Değiştir‘e giderek ekranın alt kısmında bulunan Devam‘a dokunun.

İlk kutucuğa eski telefon numaranızı, alttaki kutuya ise operatörden aldığınız yeni aldığınız sim kart numarasını girin.

Kabul et’e dokunun ve numara güncelleme işlemini tamamlayın.

Hesap telefon numaranızı değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

Not: Bu işlemleri uyguladığınızda eski hesabınız Whatsapp’tan silinir.