Whatsapp sesli mesajlaşma nasıl kullanılır | iPhone

0
862

Whatsapp sesli mesajlaşma özelliğini iOS işletim sistemiyle çalışan iPhone model telefonlarda kullanabilirsiniz. Sevdiklerinize ve rehberinizde bulunan arkadaşlarınıza sesinizi duyurabilmek için Whatsapp uygulamasının sesli mesaj gönderme özelliğinden faydalanabilir, Whatsapp’ın sınırsız ayrıcalığına dahil olabilirsiniz. Whatsapp’ta sesli görüşmenin nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıda bulunan resimli anlatımımıza göz gezdirebilirsiniz.

iPhone’da Sesli mesaj nasıl gönderilir?

iOS işletime sahip iPhone marka telefonunuzdan sesli mesaj gönderebilmek için mesaj gönder butonunun yanında bulunan mikrofon simgesine basılı tutmanız işinizi görecektir. Yaptığınız konuşmalar karşı tarafa hızlıca iletilir. Mesajın anında gitmesi için ise sesiniz Whatsapp tarafından otomatik indirilir.

Whatsapp-sesli-mesajlasma-ios-iphone-

Sesli mesaj nasıl iptal edilebilir?

Kullanıcıların yaşadığı problemlerden biri olan sesli mesajın nasıl iptal edilebileceği durumu aslında üstesinden rahatlıkla gelebileceğiniz bir işlemdir. Hata olarak görülen mesajı iptal edemiyorum özelliğinden yararlanmak için kaydettiğiniz mesajı sola kaydırmanız yeterli olacaktır.

Karşı tarafın mesajınızı dinleyip dinlemediğini öğrenmek için ise mesajın hemen yanında bulunan ses ikonuna bakmanız gerekir. Eğer simge mavi renge dönüştüyse bu mesajınızın dinlendiği anlamına gelir.

Whatsapp-sesli-mesajlasma-ios-iphone-3

Sesli mesaj nasıl dinlenir?

Whatsapp’ta size gönderilen sesli mesajı hem kulağınızı ahizeye götürerek hem de hoparlörü açarak dinleyebilirsiniz.

Eğer dinlemediğiniz mesajlar varsa yanındaki renk yeşildir.

Whatsapp-sesli-mesajlasma-ios-iphone-4

Mesajı dinlediyseniz mesajın yanında bulunan mikrofon rengi mavi olur.

Whatsapp-sesli-mesajlasma-ios-iphone-5