Whatsapp otomatik indirmeyi kapatma – Veri Tasarrufu

0
1012

Whatsapp uygulaması artık telefonların olmazsa olmazı haline geldi. Arkadaşlarımızla internet üzerinden iletişim kurmayı sağlayan Whatsapp uygulaması sayesinde mesajlaşma, fotoğraf ve video paylaşımı, görüntülü konuşma ve sesli mesajlaşma gibi özelliklerden ücretsiz yararlanabiliyoruz.

Bunun yanında Whatsapp kullanırken Wi-fi veya internet paketimiz ile  çeşitli indirmeler yapıyoruz. Fotoğraf görüntüleme veya video oynatma indirme olarak geçtiğinden paketimizden düşülmekte. Bu durum interneti yetmeyen, tasarrruflu olmaya çalışan bazı kullanıcıları rahatsız edebilir.

Whatsapp internet paketini idareli kullanmaya çalışan kişileri düşünerekten yeni bir güncelleme yayımladı. “Whatsapp internet tasarrufu için ne yapılabilir, veri paketinin bitmemesi için alınabilecek önlemler neler? ” sorularına bir yanıt daha bulundu.

Artık Whatsapp’ta otomatik indirmeyi kapatma seçeneğini kullanarak internet paketini daha az harcayabiliriz. Gruplarda, sohbetlerde paylaşılan fotoğrafların otomatik açılmaması, medyayı otomatik telefona indirmeyi devre dışı bırakma işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın.

Whatsapp’ta internetin daha az gitmesi için ne yapmalıyım?

  • Whatsapp uygulamasını başlatın.
  • Sağ üst kısımda bulunan seçenekler ikonuna basın.
  • Ayarlar > Veri Kullanımı > Medyayı Otomatik İndir’e gidin.
    -Mobil veri kullanırken,
    -Wi-fi’ye bağlıyken,
    -Dolaşımdayken seçeneklerinden “Mobil veri kullanırken”i işaretleyin.
  • Otomatik açılmasını istemediğiniz Fotoğraf,Ses,Video,Belge önünde bulunan onayı kaldırın.

whatsapp-fotograf-indir

Bunun yanında Whatsapp kullanırken internetin daha az gitmesi için Wi-fi bağlantısını sıklaştırmanız gerekebilir.

Daha fazla bilgi almak için yorum panelini kullanın.