Whatsapp mesajlarını şifreleme nasıl yapılır?

0
6724

Whatsapp şifre koyma nasıl yapılır?

Whatsapp uygulamasında arkadaşlarınızla yaptığınız görüşmelerin güvende kalması için yardımcı uygulamalar kullanarak mesajlarınızı şifreleyebilirsiniz. Whatsapp şifre koyma her ne kadar Whatsapp tarafından desteklenmese bile Android, iOS ve Windowsphone marketlerde bulunan uygulamalar yardımıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Size bu yazımızda tanıtacağımız uygulamanın adı App Lock. Faydası ise uygulamaları kilitleyerek başkalarının mesajlarınızı okumasını, size ait özel bilgileri görmesini engellemek. Bu sayede Whatsapp hesabınızı uygulama ekranında göstermeme, gizleme, saklama gibi bir uğraşınız olmayacak. Whatsapp mesajlarını kilitlemek, bilgilerini korumak artık çok kolay olacak.

Applock uygulamasını Android (Samsung ve diğer), iOS (iPhone ve iPad) ve Windowsphone (Nokia Lumia) işletim sistemiyle çalışan telefon veya tabletlerinize ücretsiz indirebilirsiniz. Dediğimiz gibi uygulamayı yalnızca Whatsapp için değil, Facebook, Galeri, Twitter, Google Play Store, Gmail gibi uygulamaları kilitlemek için de kullanabilirsiniz. Uygulamayı indirebilmek için aşağıdaki indirme adreslerini kullanın.

Whatsapp mesajlarımızı şifreler mi?

Whatsapp uygulamasının şuan için mesajlarınıza şifre koymak için herhangi bir iç uygulaması bulunmamaktadır. Ancak kullanıcıların taleplerinde bir artış olursa Whatsapp bu mesaj şifreleme olayını gündeme getirebilir.

itunes-download windows-store google-play-download android_apk