Whatsapp indir (Android)

0
6244

Whatsapp nedir?

Whatsapp uygulaması Android işletim sistemine sahip olan telefonlar ve hat ile çalışan tabletler için indirebileceğiniz anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir. Arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle ve ailenizle ücretsiz olarak mesajlaşma imkanı sunan Whatsapp’ı Samsung, HTC, LG General Mobile Discovery ve daha pek çok Android işletim sistemine sahip olan mobil cihazlar için indirebilirsiniz.

Vodafone, Turkcell ve Avea gibi operatörler aracılığıyla mesajlaşmayı ortadan kaldıran ve gençlerimiz arasında çığ gibi büyüyen Whatsapp uygulaması en popüler iletişim kurma özelliği ile teknolojiyi takip eden hemen herkes tarafından biliniyor. İlk çıktığında Sms’e dişli bir rakip olan Whatsapp uygulaması şimdilerde Sms’i yok etmiş durumda.

800px-Whatsapp_logo.svg_

Tabii SMS’in önüne geçti ancak kendine meydan okuyan diğer mesajlaşma uygulamalarıyla rekabete devam ediyor. Bunlar ise yine tanıyabileceğiniz Tango, Viber, Tictoc, Line, WeChat, Snapchat gibi uygulamalar.

Whatsapp hangi özelliklere sahip?

Dünyanın en popüler uygulamalarının başında gelen Whatsapp konuşma ve mesajlaşma programı mobil veri paketi, 3g ve Wi-fi (Kablosuz ağ bağlantısı) ile kullanılabilir. Whatsapp içerisinde tüm sevdiklerinize metin mesajı, resim, video ve sesli konuşmalarınızı gönderebilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan Whatsapp uygulamasını evde,işte,okulda her yerde kullanabilirsiniz.

Kullanıcıları memnun edecek gayet basit ve klasik bir görünüme sahip olan Whatsapp uygulaması, Yeşil ve Beyaz tonlarındaki temasıyla sadeliğe liderlik ediyor. Uygulama içerisinde erişimin kolay olduğu ve fazla kirden arındırılarak karşımıza çıkan Whatsapp uygulaması sayesinde güzel şeyler yapabiliyoruz. Kişisel sohbet, grup sohbetleri, durum yazma, profil fotoğrafı ekleme, telefon hattımıza kayıtlı olan telefon numaralarının sahipleriyle görüşme gibi olanaklara sahibiz.

Neredesin sorununu da ortadan kaldıran Whatsapp uygulaması içinde arkadaşımızla sohbet ederken konumumuzu da tek dokunuşla belirtebiliriz. Bunun yanında arkadaşlarımızın nerede olduğunu öğrenmek, yerlerini tespit etmek de çok kolay. Böylelikle arkadaşımızın, sevgilimizin veya ailemizin yerini haritadan öğrenmek ve konumunu bularak sürpriz yapmak onları sevindirebilir.

Facebook’ta ve Skype’da olduğu gibi Whatsapp içerisinde de pek çok ifade yer almaktadır. Bu resim ifadelerini (Smiley) kullanarak sevdiklerinize kendinizi anlatan şekiller gönderebilirsiniz.

Sesli mesajlaşabilme imkanı

Whatsapp’ta en çok beğenilen ve pek çok kullanıcı tarafından kullanılan özellik sesli mesaj gönderme özelliği. Biraz daha terimsel hale getirmek gerekirse: Bas konuş özelliği. Bas konuş ile karşı tarafa yazılı mesaj göndermek yerine sesimizi kaydederek gönderebiliriz. Aynı şekilde karşı taraftan sesli olarak yanıt alabiliriz. Mesaj yazmaktan sıkıldığınızda ya da mesaj yazmak için müsait olmadığınız durumlarda Whatsapp bas konuş özelliğini kullanabilirsiniz. Üstelik bas konuş ile sevdiklerinizin sesini de duyabilirsiniz. Her ne kadar telefonda aynı anda uzun uzun konuşma fırsatına sahip olmasak bile liralarımızı ya da dakikalarımızı operatöre kaptırmadan arkadaşımızla telsizle konuşmak misali görüşebiliyoruz.

Whatsapp nasıl çalışıyor?

Whatsapp uygulamasını ilk kez indirip kurduğunuzda size ait olan hattınız Whatsapp tarafından otomatik olarak tanımlanır ve telefon numaranız kullanılarak size ait yeni bir kullanıcı hesabı oluşturulur. Whatsapp uygulamasını başlattığınızda önünüze kaydolma işlemi çıkar ve gerekli alanları doldurarak Whatsapp’ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Size ait bilgileri doldurduktan sonra Whatsapp içine rehberinizde bulunan tüm telefon numaraları eklenir.

Whatsapp’ta son görülme özelliği de bulunuyor

Uygulama aracılığıyla arkadaşlarınızdan kimin en son hangi saatte Whatsapp’ta olduğunu görebilirsiniz. Kullanıcıların Whatsapp durumunun hemen üzerinde yer alan tarih ile en son ne zaman giriş yaptığına bakabilirsiniz. Bunun yanında Whatsapp uygulamasındaki son girişinin yanısıra gönderdiğiniz mesajı görüp görmediğini de öğrenebilirsiniz.

Ancak kullanıcı son görülme özelliğini, Herkes ve Arkadaşlar dışında yani ”Hiç kimse” olarak ayarlamışsa çevrimiçi olup olmadığını öğrenmeniz mümkün görünmüyor. Eğer siz de son görülme özelliğini kapatan kullanıcı gibi gizliliğe önem veriyorsanız Ayarlar bölümünden görülme özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Whatsapp uygulamasını hangi modeller için indirebilirim?

Whatsapp uygulaması Android işletim sistemine sahip olan tüm telefon ve Avea, Turkcell ve Vodafone gibi hatlarla çalışan tabletler için ilk yılı ücretsiz olmak şartıyla indirilebilir. Samsung Galaxy, HTC, LG, General Mobile Discovery, Huawei, Piranha, Alcatell, Asus Zenfone, Sony Xperia, Avea InTouch, Turkcell T 40, Vodafone Smart, Nokia X, Trident, Casper Via, Dark ve televizyonlarda orijinal markaların çakması olarak satılan İksperia, Galaxy Es gibi abuk sabuk telefonlar için indirilebilir ve aygıtlara yüklenebilir.

Whatsapp uygulamasını nasıl indirebilirim?

Android işletim sistemli tüm cihazlar için indirme Google Play sanal mağazasından yapılıır. Bunun yanında uygulama dükkanından Whatsapp yüklemek için Apk sürümünü edinmeniz gerekmektedir.

Google Play’den Whatsapp indir Google Playsiz (Apk) Whatsapp indir

Not: Whatsapp’ı Google Play’den indirmek için Google Play’e kayıtlı olmanız gerekmektedir ve kayıt işlemi telefon üzerinden gerçekleşmektedir. Eğer bir Google hesabına sahipseniz Whatsapp Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.  Telefonunuzda Google Play Store yoksa ve indirmek istiyorsanız buraya tıklayın.

Not 2: İnternette Whatsapp Türkçe indir şeklinde aratma yapılmaktadır. Whatsapp uygulamasını indirdiğinizde ve kullanmaya başladığınızda otomatik olarak Türkçe olarak hizmet verir. Vatsap indirmek için Türkçe Whatsapp indir yazmanıza gerek yoktur.

Whatsapp uygulaması ücretli mi?

Whatsapp uygulamasını indirdiğiniz ve kurduğunuz andan itibaren 1 yıl boyunca ücretsizdir. 1 yılın ardından ise yıllık 2.2 Türk Lirası ödeme yaparak 1 yıl daha uzatmaya gidebilirsiniz. Eğer 3 yıllık bir satın alma gerçekleştirirseniz Whatsapp’a yıllık, normal ücret ödeme dışında daha az para ödeme yaparak sahip olabilirsiniz.

Whatsapp uygulamasında süreyi tamamlayanlar ve ücretsiz olarak kullanmaya devam edenler için maalesef bir çözüm yöntemimiz bulunmuyor. Ancak takipte kalın; yepyeni bedava vatsap indir yazısıyla karşınızda olabiliriz.

Whatsapp nasıl okunur?

Her ne kadar kayda değer bir başlık olarak görünmese bile Türkiye’de milyonlarca kullanıcı tarafından telaffuz edilmeye çalışılan Whatsapp kelimesi ”Vatsap” şeklinde söylenmektedir. Ve Türkçe’ye çevirdiğimiz de ”Naber” gibi bir manaya gelmektedir. Orijini Whats up? olan ancak yapımcılar tarafından Whatsapp olarak adlandırılmıştır. Ayrıca Mobilkaynak sitesinden aldığımız verilere göre kullanıcılar Vatsap, vatsab, watsap, whatsahab, vapsat, whatsup şeklinde aramalar yapmaktadır. Ancak uygulamanın doğru yazımı ”Whatsapp”tır.