Whatsapp uygulaması güncellendi (Hemen indir)

0
856

Günümüzde akıllı cihazların vazgeçilmez uygulamalarından biri haline gelen Whatsapp’ın yeni sürümü yayımlandı. Yeni güncelleme paketinde fotoğraflara odaklanan Whatsapp, görsellere ve çektiğiniz videolara çizim yapma, yazı ve emoji ekleme özelliklerini getirdi.

Facebook tarafından satın alınmasıyla bilinen ve bu değişikliğin ardından güncellemelere son sürat devam eden Whatsapp 2.16.297 sürüme yükseltildi. Diğer uygulamalarda boy gösteren resimlere çizim yapma ve yazı eklemenin Whatsapp’ta da tercih edilmesi şaşırtıcı olmadı.

whatsapp-uygulama-guncelleme-13-10-2016-mobilgimWhatsapp’ta fotoğraf yönlü güncelleme beraberinde düşük ışıkta ve gece harika selfie çekimini getiriyor. Whatsapp’tan önce Instagram’ın ve Snapchat’in kullandığı hikayelerin Facebook tarafından test edildiği ortaya çıkmıştı. Şimdilerde ise benzer durum Whatsapp için uygulanmakta.

Yeni Whatsapp güncellemesinde neler bulunuyor? 

  •  Whatsapp’ta çektiğiniz fotoğraf ve videolara emoji ekleyin, çizimler yapın ve text yerleştirin.
  • Fırça büyüklüğü, font stili ve renk seçimi ile yazılar oluşturun.
  • Gruplarda @ işaretini kullanarak spesifik kişilerden bahsedin.
  • Grup adminleri link oluşturarak arkadaşlarını davet edebilir. Grup bilgisinden Katılımcı ekle > Link ile gruba davet et seçeğini kullanın.
  • Yeni emojiler kullanın. Mesaj içinde gönderilen tek emojiler artık daha büyük görünecek.

Whatsapp güncellemesi nasıl yapılır?   

Whatsapp’ı yeni sürüme yükseltmek için Google Play Store > Whatsapp yazarak Güncelle seçeneğini kullanabilir veya whatsapp.com adresi üzerinden .apk uzantılı dosyayı indirerek güncellenmiş uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gelen paket içerisinde grafiğe odaklanılması gerçekten şaşırtıcı ve kullanıcıları memnun edebilecek bir girişim olarak görünüyor. Whatsapp’ın getirdiği güncellemeler hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Konu ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için yorum panelini kullanın.