Whatsapp gizlilik ayarları nasıl yapılır, değiştirilir?

0
1967

Whatsapp uygulamasını kullanırken durumların, profil fotoğrafın ve son görülmenin kimler tarafından görüntülenebileceğini ayarlayabilirsiniz. Whatsapp gizlilik ayarları başlığı altında bulunan profil resmi, durum bilgisi, son görülme ve okundu bilgisi özelliklerini “Herkes, Kişilerim ve Hiçkimse” olarak ayarlamanız mümkün.

Yani; Herkes olarak ayarladığınızda profil resminiz, durumunuz ve diğer özellikleri Herkes olarak ayarladığınızda telefon rehberinizde olan, sizin rehberinizde bulunmayan fakat numaranızı kendi listesinde barındıran kişilerce görüntülenebilir. Kişilerim seçeneğini ayarlardığınızda yalnızca telefon rehberinizde olan kişiler fotoğrafınızı görme, son görülme, durum bilgilerine ulaşabilir.Son olarak Hiçkimse’yi işaretlediğinizde profil fotoğrafı, durum ve son görülme sizden başka kimse tarafından görüntülenemez.

 

Gizlilik (Son görülme, Profil fotoğrafı, Durum, Okundu bilgisi) ayarlarını nasıl değiştirebilirim?

  • Android, Blackberry, iPhone ve Windows Phone için Ayarlar > Hesap > Gizlilik adımlarını izleyin.
    -Gizliliğe ulaşmak için Whatsapp uygulamasını çalıştırdıktan sonra Menü tuşu ya da Ayarlar bölümünü kullanmanız gerekiyor. Bu adım cihazdan cihaza farklılık gösterebilir.

whatsapp-uygulama-ayarlar-ve-hesap

Not: Whatsapp’ı ilk kullanmaya başladığınızda Gizlilik ayarlarınız “Herkes” olarak seçilidir.

Tavsiye: Kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak açısından gizlilik ayarlarını yeniden yapılandırmanız son derece önemlidir. Gizlilik ayarlarını değiştirmediğiniz sürece durum bilginiz, profil fotoğrafı, son görülme özellikleri rehberinizde olmayan, tanımadığınız kişilerce görüntülenebilir.

whatsapp-uygulama-ayarlar-gizlilik-1

Whatsapp gizlilik ayarları çalışmıyor sorunu

Karşılaştığınız bu sorun kullandığınız Whatsapp uygulamasının güncel sürüm olmamasından kaynaklanabilir. Ek olarak telefonunuzu yeniden başlatın. Whatsapp uygulamasını tekrardan yüklemeyi deneyin.

Gizlilik ayarlarını aşmak mümkün mü?

İnternette kişi durumunu, profil fotoğrafını, son görülmeyi hiçkimse olarak ayarlamasına rağmen yine fotoğraf, durum ve diğer bilgilerine ulaşılabildiği yönünde iddialar mevcut. Çeşitli uygulamalar sayesinde vatsap durum ve profil fotoğrafını görmek istediğiniz kişi Whatsapp gizlilik ayarlarını yapılandırsa bile telefon rehberinde olmayan kişilerce görüntülenebiliyor.