Whatsapp durumu nasıl yazılır/değiştirilir?

0
12693

Whatsapp dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi. Gelen güncellemelerle birlikte kullanıcılara çok farklı yenilikler sunan Whatsapp uygulamasının en popüler özelliklerinden bir tanesi de Whatsapp durumu.

Whatsapp durumu sayesinde ruh halimizi kısaca, 3-5 kelimeyle, anlatabiliyoruz. Gerek yazarak gerekse emojiler veya farklı ifadeler kullanarak. Peki Whatsapp durumunu nasıl değiştirebiliriz, Whatsapp durum yazımı değiştirmek için ne yapmalıyım, eski Whatsapp durumu nasıl seçilir? Dilerseniz tüm bu soruların yanıtına bakalım.

Not: Görseller Samsung Galaxy S5 cihazından alınmıştır. Ayarlamalar Android, iOS, Blackberry gibi bazı cihazlarda farklılık gösterebilir.

Whatsapp durum değiştirme nasıl yapılır? (Resimli anlatım)

 • Whatsapp uygulamasını başlatın.
 • Kişilerin üzerinde, sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine dokunun.
  whatsapp-durum-degistirme-nasil-yapilir-1
 • Durum’a basın.
  whatsapp-durum-degistirme-nasil-yapilir-2
 • Şimdiki durumunuz altındaki kalem işaretine dokunun.
  whatsapp-durum-degistirme-nasil-yapilir-3
 • Yeni durum ekleme ayarından Whatsapp durumunuzu yazın ve Tamam’a basın.
  whatsapp-durum-degistirme-nasil-yapilir-4
 • Whatsapp durum değiştirme ayarlarını başarıyla gerçekleştirdiniz. Dilerseniz alt kısımda bulunan “Yeni durumunuzu seçin” başlığı altından önceden kullandığınız durumu tekrardan aktif hale getirebilirsiniz.
  whatsapp-durum-degistirme-nasil-yapilir-5

Gördüğünüz gibi Whatsapp yazı güncelleme işlemi oldukça kolay. Daha fazla bilgiye ulaşmak için yorum panelimizi kullanabilirsiniz.