Whatsapp cihazım tarafından destekleniyor mu?

0
867

Whatsapp uygulamasının cihazınız tarafından desteklenip desteklenmediğini öğrenebilirsiniz. Whatsapp, özellikleri ve yazılım sürümüyle bazı telefon modellerine indirilememektedir. Whatsapp uygulamasını telefonunuzun kaldırıp kaldırmadığını size vereceğimiz bağlantı adresine tıklayarak kolayca öğrenebilirsiniz. Bağlantıya tıklamadan önce dilerseniz işletim sistemlerine göre Whatsapp’ın telefonunuzda çalışabilir olup olmadığına bakalım.

Android:

Android işletim sistemine sahip telefonunuzda Whatsapp çalışıyor mu? Bunun için hangi sistem gereksinimleri lazım? Whatsapp’ı Android’e yüklemeniz için iki koşulumuz var. Birincisi Android sürümünüz 2.1 olmalıdır. Eğer 2.1 üzeriyse Whatsapp’ı gönül rahatlığıyla buradan indirebilirsiniz. İkinci şart ise Whatsapp doğrulaması esnasında telefonunuz doğrulama kodu alabilir durumda olmalıdır.

iOS:

iPhone model telefonunuza Whatsapp uygulamasını indirebilmek için işletim sisteminin sürüm versiyonu en az 4.3 olmalıdır. Eğer telefonunuz JailBreak’li ise yani iOS işletim sistemi kırılmışsa Whatsapp uygulamasını kullanamazsınız. Ayrıca Whatsapp iPOD ve iPad tabletlere yüklenmemektedir. iPhone için Whatsapp’ı indirmek için buraya tıklayın.

Windowsphone

Nokia Lumia telefonları için Whatsapp’ı indirebilmeniz ve ücretsiz olarak yükleyebilmeniz için internet bağlantısı ve Windowsphone 7.5 ve üzeri işletim sistemine sahip olmanız gerekiyor. Nokia Lumia için vatsap yüklemek için buraya tıklayın.

Symbian

Symbian işletim sistemiyle çalışan Nokia model telefona sahipseniz Whatsapp’tan telefonunuzun uyumluluğunu test edebilirsiniz. Nokia S60 modelleri için Whatsapp uygulamasının telefonunuz için uygunluğunu görmek için buraya tıklayın. S40 modelleri için ise burayı ziyaret edin.

Blackberry

Blackberry akıllı telefona sahipseniz Whatsapp’ın uygunluğuna yönergeleri izleyerek göz atabilirsiniz. OS 4.6, OS 4.7, OS 5, OS 6, OS 7  işletim sistemlerinden herhangi biri telefonunuzda bulunuyorsa Whatsapp’ı indirmek için önünüzde hiçbir engel bulunmuyor. Blackberry için Whatsapp indirmek için buraya gidin.

Not: Umduğunuzu bulamadıysanız Whatsapp uyumluluğuna buraya giderek de bakabilirsiniz. Karşınıza çıkacak listeden kendinize ait telefonu seçmeniz ve indirme sayfasının çıkıp çıkmadığını görmek yeterlidir.