Whatsapp arama nasıl yapılır? | Android

0
954

Android’de Whatsapp ile nasıl arama yapılır?

Whatsapp mobil cihazların olmazsa olmazlarından biri. Günlük hayatta iletişim anlamında hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıran bu uygulama mesajlaşmanın yanı sıra arama yapabilme özelliği ile büyük bir beğeni topluyor.

Whatsapp uygulaması kullanıcılara, internet bağlantısının aktif olması durumunda listesinde bulunan kişilerle ücretsiz görüşme yapma olanağı tanıyor. Eğer Android işletim sistemi bulunan Samsung Galaxy, HTC, LG, General Mobile Discovery, Casper Via, Sony Xperia ve diğer çeşitli Whatsapp uygulamasını kaldıran Android telefon veya tablete sahipseniz arkadaşlarınızı ücretsiz olarak arayabilirsiniz.

Eğer mevcut internet paketi veya Wi-fi (kablosuz internet bağlantısı) sahibiyseniz Whatsapp arama işlemi ücretsiz olarak gerçekleştirilebilir. Kullanıcılara sınırsız konuşma imkanı tanıyan Whatsapp arama yapma yöntemi şu şekilde:

whatsapp-arama-ayarlari-mobilgim.com (1)

Whatsapp ile kişi araması yapma: 

Whatsapp’ta bir kişi ile konuşma yapmak için kişilerden ismi seçin. Çıkan sohbet penceresinde kişi adının yanındaki telefon ahizesi simgesine basın ve aramayı başlatın.

Whatsapp arama listesi:

Whatsapp’ta aranan , arayan ve cevapsız çağrılar listesine Aramalar kısmından bakabilirsiniz.

Whatsapp’ta aranmak ve gelen çağrıyı yanıtlamak: 

Rehberinizde ekli olan kullanıcı sizi aradığında Whatsapp araması ekranıyla karşılaşırsınız. Gelen çağrıyı açmak ve konuşmaya başlamak için yeşil arama simgesini sağa kaydırın. Aramayı reddetmek için ise kırmızı simgeyi sola kaydırın.

Müsait olmadığınız durumlarda çağrıyı daha hızlı sonlandırmak için arama ekranında bulunan mesaj ikonuna dokunmanız yeterli olacaktır.

Android Whatsapp arama ayarlarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak için yorum panelimizi kullanabilirsiniz.