VoLTE & VoWifi Nedir? Nasıl kullanılır?

0
1416

Turkcell’in müşterilerine özel olarak sunduğun yeni internet paketinde bulunan VoLTE ve VoWifi hakkında merak ettiğiniz soruların detaylarını sizlere açıklamak istiyoruz. Turkcell’in sadece müşterilerine sunduğu bu hizmetlerin ücretsiz olduğunu ve satın almak için izlemeniz gereken 2 farklı yöntem olduğunu belirtelim.

Turkcell kullanıcılarının hesabım uygulaması üzerinden VoLTE & VoWifi paketlerini satın alabilecekleri gibi kısa mesaj yoluyla da almaları mümkün gözükmektedir. SMS yoluyla bu şekilde uygulamayı almak isteyenlerin yapması gereken cep telefonlarının SMS bölümüne HDSES yazdıktan sonra 2200’a mesaj göndermeleri gerekmektedir. Bu mesajdan sonra cep telefonlarınıza aktivasyon ile sizlerde artık bu özelliği aktif edebilirsiniz.

Peki, VoLTE & VoWifi nedir?

Gelişen teknoloji karşısında GSM operatörlerinin müşterilerine sunduğu hizmetlerin giderek artmasından sonra ortaya çıkan bir uygulama olan bu teknoloji ile birlikte sizlerde artık internet üzerinden daha kaliteli şekilde görüşme yapma şansını bulmuş olacaksınız.

VoLTE & VoWifi özellikleri

Cep telefonlarınıza gelen internet kullanım sinyallerinde kalite arttırmak için yapılan bu çalışmadan sonra yapılan aramaların ses kalitesi artacaktır. Arama çevirmesi yaptığınız sırada beklediğiniz o zaman dilimi azalacak ve artık daha kısa süre içerisinde görüşme yapma fırsatınız olacak. Konuşma sırasında arka plandan gelen arka sesler ve gürültülerin daha aza indirilerek görüşmenin kalitesi arttırılacak.

Özellikle sesli ve görüntülü aramalar sırasında meydana gelen donmaların önüne geçen VoLTE & VoWifi teknolojisinde artık görüşmelerinizi daha sağlıklı bir şekilde yapacaksınız. Hattınızın çekmediği bölümlerde bile artık sizlerde cep telefonunuzun internet bağlantısı üzerinden görüşme yapma fırsatını bulmuş olacaksınız.

Yurt dışında bulunan eşiniz, dostunuz, akrabalarınız ve iş arkadaşlarınızla ücretsiz bir şekilde görüşme yapma fırsatını bulmuş olacaksınız. Son olarak ise cep telefonlarınızda bulunan uçak modu açık olsa bile VoLTE & VoWifi bağlantıları üzerinden görüşme yapma fırsatını bulacaksınız.

Dikkatinizi çekebilir;

Turkcell gnctrkcll tarifeleri

 

Tıklayınız