Viber bilgisayara nasıl yüklenir?

0
899

Viber uygulaması hem mobil cihazlara hem de bilgisayarlara indirebileceğiniz mesajlaşma ve sesli görüşme uygulamasıdır. Viber’i akıllı telefon ve tabletlere sanal uygulama mağazaları aracılığıyla kolayca yükleyebiliyoruz. Ancak bilgisayara Viber’i nasıl indireceğiz, yükleme ve kurulum işlemi nasıl olacak? İşte cevabı…

Whatsapp’ın en büyük rakiplerinden biri olan Viber uygulaması mobil cihazların yanında PC, Mac ve Linux işletim sistemlerine yüklenebiliyor. Yani arkadaşınız telefon kullanırken bilgisayar üzerinden arkadaşınızla görüşme yapabiliyorsunuz. Whatsapp’ı bilgisayara indirmek, Whatsapp’ı bilgisayarda kullanmak gibi aramalar yapmak yerine Viber uygulamasını deneyebilirsiniz.

bilgisayara-viber-nasıl-yüklenir-mobilgim

Öncelikli olarak Viber uygulamasını bilgisayara yüklemek için buraya gidelim. Buradan Windows, Mac veya Linux, sahip olduğunuz işletim sistemini seçerek uygun dosyayı download edelim.

Not: Bilgisayarınıza Vİber yüklemek için Viber hesabınız olmalıdır. Eğer telefon aracılığıyla oluşturduğunuz aktif bir hesap bulunmuyorsa, Viber bilgisayarınızda maalesef çalışmayacaktır.

Viber’i indirip yüklediyseniz size Viber’e akıllı telefonlarda sahip olup olmadığınız sorulacak. Evet’i işaretleyerek, Ülke alan kodu ve telefon numaranızı girin. Cihazınıza aktivasyon kodu (Onay kodu) gelecektir. Mesaj ile gelen kodu aktivasyon kutusuna yazın ve devam edin.

bilgisayara-viber-nasıl-yüklenir-mobilgim-2

Not: Eğer kod çalışmazsa ikinci kez kod isteyin. Böyle sorunlar tüm uygulamalarda meydana gelmektedir.

Kod size ulaştıysa ve hesabınızı başarılı bir şekilde onayladıysanız artık Viber’i hem bilgisayarda hem de telefonda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Viber hakkında ne düşünüyorsunuz, bu uygulamadan memnun musunuz? Şikayetlerinizi, yaşadığınız problemleri, aldığınız hataları yorum bölümünde dile getirebilirsiniz.

Android için Viber apk indir