Uyku Modundayken Wi-Fi Bağlantısı Kopuyor. Neden?

0
16

Günümüzde iletişim kaynakları arasında internet en fazla kullanılan ve talep gören kaynak olarak yerini almıştır. Bunun en önemli nedenleri arasında yaygın iletişim ağı, maliyet ucuzluğu, çoklu seçenek, kişiselleştirilebilmesi, kullanım rahatlığı ve pek çok farklı cihazda aynı anda kullanılabilme özellikleri yer alır.

 İnternet Kullanımının Maliyet Boyutu

Örneğin bir evde modem aracılığıyla sunulan internete ailedeki tüm bireyler ister cep telefonlarından, ister bilgisayardan ya da isteğe göre tabletten rahatlıkla ve aynı anda bağlanıp faydalanabilmektedir. Bu bakımdan maliyetle oldukça kar elde edildiği görülür.

 İnternet Kullanımının Hayatımızdaki Yeri

Günümüzde bilgiye hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmak hayatımızın her alanında oldukça önem taşır. Okul hayatında, iş hayatında ya da özel hayatımızda sürekli olarak bir şeylere ulaşmak, araştırmak, bilgi sahibi olmak veya iletişime geçmek zorunluluğunu yaşıyoruz. İletişim kaynakları arasında internet bu bakımdan kariyer hayatımızı etkilediği kadar sosyal hayatımızı da çok fazla etkiliyor. Günlük aktivitelerimiz, plan ve programlarımız açısından sürekli olarak elimizin altında olması ve herkesin rahatlıkla ulaşabildiği bir kaynak haline gelmesi önemini daha da belirgin bir hale getiriyor.

Peki, yaşamımızı oldukça kolaylaştıran ve bize pratik çözümler sunan bu kaynağı çeşitli cihazlarımızda kullanırken hiç mi sorunla karşılaşmıyoruz. Böyle bir sorunun cevabı tabi ki zaman zaman evet karşılaşıyoruz olacaktır. Mesela çoğu internet kullanıcısından gelen şikâyetler arasında uyku modundayken wifi bağlantısı kopuyor. Neden sorusu sıklıkla karşımıza çıkan bir sorudur. Bu sıkıntıyı daha açık bir şekilde ele almak gerekirse şu şekilde açıklayabiliriz.

Sosyal yaşamımız ve iş hayatımız ile iç içe geçen bu teknolojiyi kullanırken zaman zaman işimizi henüz bitirmeden telefonumuzu ya da bilgisayarımızı kullanmaya ara vermemiz gerekebiliyor. Bu durumda süre biraz fazla uzamışsa kullanılan cihaz uyku modu adı verilen devreye geçiyor ve bu esnada wi-fi bağlantısı bazı cihazlarda kopabiliyor. Bu da kullanıcının tekrar wi – fi ağına bağlanmasını gerektiren işlemi yinelemesi gerektiği demek oluyor. Tabi bu işi sürekli yapmak kullanıcı için biraz can sıkıcı tekrarlar anlamına geliyor.

Fakat bu yaşanan durum cihaz için teknik bir sıkıntı olduğu için konu hakkında detaylı bilgiye sahip bir uzmandan alınacak teknik destek ile kolaylıkla çözümlenebilecektir. Bu nedenle önemli bir durum arz etmemektedir ve dert etmeye hiç lüzum yoktur. Küçük bir teknik destek alındıktan sonra sizi rahatsız eden bu dertten kolaylıkla kurtulduğunuzu göreceksiniz. Bundan sonra size düşen zamanınızı daha keyifli bir şekilde geçirmek olacaktır.