Tinder, 2017’ye Video Hamlesiyle Damga Vuracak

0
512

Konu çöpçatanlık olunca, hiç şüphesiz gerek ülkemizde gerekse de bir çok farklı Dünya ülkesinde Tinder lider uygulama olarak dikkat çekmektedir. Uygulama ise, her geçen yıl bu dikkatleri kaybetmemek adına yenilenen içeriği ve özellikleri ile görücüye çıkıyor. Bu yılki en önemli hamlesi ise video özelliği olacak.

Ön Hazırlık: Wheel

Firma, ilk olarak Wheel adlı bir uygulamayı satın alma aşamasını tamamladı. Bu uygulama, internet üzerinden yayın yapan harici bir video uygulamasıydı. Alınan video uygulamasından sonra, yatırımların Wheel için değil; aslında Tinder’e video özelliği katmak için olduğu öğrenildi.

Tinder’in en önemli noktası, kişilerin kendilerini rahatlıkla ifade etmesine olanak tanımasıydı. Yeni gelecek olan video özelliği, kişilerin kendilerini çok daha net bir şekilde ifade etmelerine olanak tanıyacak. Artık Tinder kullanıcıları, diledikleri zaman kısa videolar çekecek ve bu videoları profillerinde paylaşarak kendilerini daha net bir şekilde ifade edebilecekler. Bu, gerçek bir görüntünün canlı sunumu ve isteklerin daha net paylaşımı olarak arkadaş bulma aşamasını da oldukça kolaylaştıracak.

Videolar, profilde kayıtlı olacak duracaklar. Diğer fotoğraf paylaşımları gibi, harici olarak videolarda kişilerin Tinder profillerinde arşiv olarak bulunacaklar. Tabii kaç video saklanacağı ya da videoların kaç saniye uzunlukta olabileceği konusunda net bir bilgi yok.

Yeni Bir Akımı Doğurabilir

Uzmanlara göre bu güncelleme, Tinder’in sadece çöpçatanlık değil artık kendini ifade ederek arkadaş bulma ve arkadaş arama, duyguları net olarak paylaşma gibi konularda da etkili bir uygulama olacağını göstermekte. İlerleyen süreçte, uygulamaya gelecek harici güncellemeler ile içerik kapsamı da daha geniş bir noktaya çıkabilir.