Telefonumu Tek El İle Nasıl Kullanabilirim?

0
24

Teknoloji şirketleri akıllı telefonlara her geçen gün bir yenisini daha eklemekte, günden güne akıllı telefon boyutları büyümektedir. Ceplere sığmayacak kadar büyüyen akıllı telefonlar, nasıl taşınacaklarının yanında nasıl kullanılacakları sorusunu da beraberinde getirdiler.

 Büyük Ekranlar Zor Durumda Bırakabiliyor

Büyük ekranlı akıllı telefonlar her ne kadar görüntünün rahatça görülebilmesi, çözünürlük kalitesi gibi konularda kullanıcılarını tatmin etse de, iki eli de aktif olarak kullanmayı gerektiriyor. Böylece telefonu düşürme riski olmadan ya da yanlış yerlere dokunmadan rahatça kullanılabiliyor. Ancak iki el ile telefon kullanmak bazı konularda ise güçlük yaratıyor. Çanta, eşya ya da herhangi bir şey taşırken akıllı telefon kullanmak çok zor oluyor, genellikle taşınan eşyalar bırakılıyor ve böylece telefon kullanılabiliyor. Ancak bu iş de zahmetli olduğundan kullanıcılar tek el ile telefon kullanmanın yollarını aramaya başlıyor.

 Tek Elle Nasıl Telefon Kullanılır?

Birçok telefonun kendi özellikleri arasında yer alan bir uygulama sayesinde en büyük cep telefonunu bile tek el ile kullanmak mümkün hale gelmektedir. Alışveriş esnasında, araba kullanırken ya da asansör düğmelerine basacağınız sırada telefona şöyle bir bakmak, tek el ile hızlıca işlem yapmak artık oldukça kolay.

  • Ayarlar
  • Gelişmiş Özellikler
  • Tek el modu

 

 Tek Elle Telefon Kullanımı Sağlayan Özellik Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bu özellik neredeyse tüm akıllı telefonlarda bulunan bir uygulama sayesinde kullanılabiliyor. Android işletim sistemine sahip cihazlar ile Apple cihazları arasında fark olsa da, aktif edildiği takdirde iki işletim sisteminde de aynı işe yarıyor. Ayarlar listesinde gelişmiş ayarlar başlığı altında yer alan tek elle kullanım özelliği açıldığı zaman ekran küçülerek sağ alt köşeye yerleşiyor. Ekran simgelerinin boyutları küçülerek tek elle ve tek parmakla rahatça ulaşılabilecek boyutlara iniyor.

Böylece tek elle telefon kullanma imkanı doğuyor. Taşıdığınız eşyaları omzunuza asmak, yere koymak zorunda kalmadan ya da sevgilinizin elini tuttuğunuzda tek el ile kullanım rahatlığı hem pratiklik sağlıyor hem de zaman kazandırıyor. Telefonu yere düşürme riskini de ortadan kaldıran bu özellik acil durumlarda hızlıca telefon kullanmayı sağlıyor. Tek elle kullanım özelliği eğer akıllı cihazların ayarlarında yer almıyor ise harici bir uygulama olarak telefonun hafızasına yüklenebiliyor ve gerekli komutlar bu uygulama üzerinden verilebiliyor. Piyasada 3 farklı alternatif ile kullanıcılara sunulan bu özellik ücretsiz olarak hizmet sağlamaktadır.

 Teknoloji Hayatı Kolaylaştırır

Teknolojinin ilerlemesinin sebepleri hayatı kolaylaştırmak, insan gücünün yapamayacağı şeyleri makinelere yaptırmak ve zaman kazandırmaktır. Akıllı telefonlar sayesinde çeşitli elektronik aletleri yanımızda taşımadan, ihtiyacımız olan pek çok şeyi çantalara ve ceplere sığan büyüklükte bir cihazla karşılayabiliyoruz. Ayrıca büyük ekranı iki elle kullanma zorunluluğu olmadan kısa sürede bir çok işlem yapabiliyoruz.

 

Tıklayınız

 

Djı Mavic Pro Fly 4K Drone Teknik Özellikleri ve Kutu içeriği

Whatsapp | Resimlerim net görünmüyor