Telefonumu değiştireceğim ne yapmalıyım? | Whatsapp

0
13006

Telefonumu/Numaramı değiştireceğim ne yapmalıyım? | Whatsapp

Telefon numaranızı değiştirme kararı aldıysanız ya da yeni bir telefon aldıysanız, Whatsapp uygulaması içerisinde mevcut olan bilgilerinizi yeni bir numaraya ya da telefona taşıyabilirsiniz. Whatsapp’ta eski numaranızı silerek bilgilerinizi yeni telefon hattınıza taşıyabilir Whatsapp’ı kaldığı yerden kullanmaya devam edebilirsiniz. Whatsapp’ta numara ya da telefon değişikliği yaptıysanız aşağıdaki adımları uygulayın.

whatsapp-logo-indir

Telefon veya telefon numarası değişikliği yaparken dikkat etmeniz gerekenler:

  •  Telefon rehberini yedekleyip yeni hatta taşıyın. Ardından Whatsapp kullanıcılarının da rehberlerinde bulunduğunuzdan emin olun. Whatsapp sizi tehdit olarak algılayabilir ve engelleyebilir. Numaranızı değiştirdiğinizde eski telefon numaranız rafa kaldırılır ancak bir süre sonra yeni bir hat alan kullanıcı önceden sizin sahip olduğunuz numarayı kullanabilir.
  • Whatsapp telefon numaranızı nasıl değiştirebileceğinizi öğrenmek ve yeni hattınıza  tanımlı Whatsapp hesabı açmak istiyorsanız buraya bakın.
  • Whatsapp hesabınızı kullanmayı bıraktıysanız bir buçuk ay sonra eski numaranız yeni bir telefon içerisinde doğrulanmamışsa, hesabınız kalıcı olarak silinir ve eski Whatsapp hesabınızı kullanamazsınız.
  • Eğer telefonunuzu değiştirdiyseniz ve telefon numaranız aynı kalacaksa, üyelik bilginizi taşıyabilirsiniz. Bunun için Whatsapp yedekleme yazısına buraya tıklayarak göz atın. Whatsapp yedeği oluşturarak yedeği yeni telefonunuzdaki Whatsapp hesabına aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Android telefon kullanıcısı iseniz ve yeni aldığınız telefon da Android işletim sistemine sahip ise mesajlarınızı taşıyabilirsiniz. Mesajlarınızı taşımak için buraya göz atabilirsiniz.

Uyarı: Telefonunuzu bir başkasına verecekseniz ve güven noktasında sıkıntılar yaşıyorsanız telefon içerisindeki tüm bilgilerinizi sildiğinizden emin olmanız gerekmektedir. Telefonun içerisinde hafıza kartı da bulunuyorsa buradaki Whatsapp dosyalarını/bilgilerini kaldırmalısınız. Bu adımları uygulamanız Whatsapp mesajlarınızın, kişisel bilgilerinizin başkaları tarafından ele geçirilmesi, çalınması; başkasının sizin mesajlarınızı okuması gibi sorunlara yol açabileceğini unutmayın.