Tek telefonda birden fazla hat kullanın: Swytch

0
893

Swytch nedir?

Zaman ilerledikçe teknoloji giderek gelişiyor ve Sim kart’a ihtiyaç duymayacağımız yeniliğe bir adım daha yaklaşıyoruz. Belki de çok yakın bir tarihte artık telefonlarda Sim Kart yuvaları bulunmayacak. Pek tabii, geçmişi ve günümüzü bir kenara atmamak gerekiyor.

Hatırlarsanız daha düne kadar iki veya üç hattı kullanabilmek için yanımızda bir o kadar telefon taşıyorduk. Neyse ki çift yuvalı sim kart takılabilen telefonlar çıktı da biraz daha rahatladık. Ancak bahsedeceğimiz bu teknoloji çift sim yuvasını da devre dışı bırakıyor. Kaynağı İngiltere olan Swytch adlı girişimin piyasaya çıkartacağı uygulama sayesinde farklı hatları bir araya getirebileceksiniz.

swytch-indir-logo-nedir

Çalışmalara Nisan ayında başlayan İngiltere’deki bir topluluk, tek Sim kartı ile farklı numaraları idare etmeyi ve yönetebilmeyi sağlayacak uygulama geliştirdi. Tek kalan şey uygulamanın piyasaya sürülmesi. Bulut tabanlı olarak çalışan Swytch uygulaması, kullanıcıları yanlarında birden fazla telefon taşımak, hat değiştirip durmak, çift sim kartlı telefon arayışına sürüklenmek gibi dertlerden kurtarıyor. Swytch uygulaması aramayı özelleştiriyor ve biri sizi aradığında, hangi hattan arama yapmak istediğinizi soruyor.

Örneğin; Telefonunuzda Swytch uygulaması yüklü ve bir iş görüşmesi yapmak istiyorsunuz. Uygulama aracılığıyla iş hattınızı seçiyor ve arama işlemini başlatabiliyorsunuz. Bunun yanında özel telefon görüşmelerinizi sağlayabileceğiniz hattınız ile şirket hattını birbirine karıştırmadan rahatça görüşme yapabileceksiniz. Böylece iş ve özel hayatınızı birbirinden ayıracaksınız.

Swythch’i nasıl indirebilirim, Hangi cihazlar için iniyor?

Yapılan resmi açıklamalara göre Swytch uygulamasının Android ve iOS platformlarına yakın bir zamanda geleceği duyuruldu. Şuan Beta aşamasında olan uygulamada son testler yapılıyor. Uygulamayı yakın zamanda Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlara ücretsiz olarak indirebileceksiniz. Bağlantı linkleri paylaşıldığında ve Swytch uygulaması iTunes ile Google Play mağazalarına konulduğunda sitemizde ek başlık açılacak, uygulamayı indirmek isteyen tüm kullanıcılara aktarılacaktır.

Swytch’i takip etmek ve uygulama çıktığında ön bilgi almak için resmi sitesine buradan gidebilirsiniz.