Tarayıcıda Yeni Sekme Açtığımda Donuyor – Yeni Sekme Hatası

0
26

Zaman zaman tarayıcı kullanımı sırasında yeni bir sekme açıldığında donma sorunu yaşanmaktadır. Bu sorunun nedenleri çeşitlidir. Bazı durumlardan kaynaklanan bu hatayı gidermek için öncelikle sorunun kaynağını tespit etmeye çalışmak yerinde olacaktır.

 Kullanılan Tarayıcının Özellikleri

Tarayıcıda yeni sekme açıldığında donma sorununu çözmek için hangi tarayıcının kullanıldığı önemli bir kriterdir. Eğer safari donma sorununu yaşanıyorsa, buna genellikle bilgisayara yüklenmiş olan eklentiler neden olabilmektedir. Bu problemi ortadan kaldırmak için bu eklentilerin neler olduğunun tespit edilmesi ve bilgisayardan tamamen silinmeleri gerekebilir. Aynı problem Google crome tarayıcısında da görülmektedir. Bu türlü durumlarda yine sayfanın yüklenmesine ve sağlıklı çalışmasına engel olan bazı eklentiler ve ön belleğe alınan bazı bilgiler sorun yaratıyor olabilir. Tarayıcının ön belleğini ve hatta geçmişine ait tüm verileri silmek, sorunun giderilmesine yardımcı olacaktır.

Cihazın Belleğinden Kaynaklanan Hatalar

Tarayıcıda yeni sekme açıldığında donma problemi, kimi zaman da cihazın belleğinin tamamen dolmasına bağlı olarak gerçekleşiyor olabilir. Böyle bir durum yaşanıyorsa, bilgisayardaki tüm sekmelerin kapatılması ve çalışmakta olan tüm uygulamalar ile programların kapatılması tavsiye edilmektedir. Ardından da cihazın belleğinde yer açmak için gereksiz olan tüm dosyaların ve çerezlerin silinmesi gerekecektir. Ancak hata halen devam ediyorsa bu durumda da bilgisayarı yeniden başlatmak ve ardından da bilgisayarda yerleşmiş olan zararlı bir yazılımın olup olmadığının kontrol edilmesine ihtiyaç duyulacaktır. Virüs programı çalıştırılarak zararlı yazılımlar tespit edilebilir.

 

Tıklayınız