Süper Ağır Çekim Nasıl Yapılır?

0
1

Akıllı telefonunuzla kareler yakalayabilir, kaydedebilir ve ağır çekimde oynatarak renkli anılara çevirebilirsiniz. Süper Ağır Çekim ile birbirinden dikkat çekici ve eğlenceli videolar yaratabilirsiniz. İzleyicinin odaklanmasını istediğiniz video karesini süper ağır çekimle kaydedebilir, etkisini artırabilirsiniz. Bu tekniği kullanarak müzik video klip hazırlayabiliyoruz ya da örnek olarak bir kelebeğin çiçeğin üzerindeki hareketlerini ağır çekim belgesel şeklinde çekebiliyoruz. Youtube gibi uygulamalarda bu tekniği kullanarak çok farklı içerikler üretmek mümkün oluyor.

Apple Iphone X Modellerinde Süper Ağır Çekim Nasıl Yapılır?

Telefon ana ekranda iken “Ayarlar”a girilir. Hemen ardından “Kamera” uygulamasına girilir. Kamera açıkken ekranın alt köşesinde duran “Süper Ağır Çekim” seçilir. Ağır çekimle çekilen videolarda, hızla giden bir obje kaydedildiğinde ilginç videolar ortaya çıkıyor. Her kayıt öncesinde bu işlemi ayarlamak gerekiyor. Süper ağır çekim modunu alışkanlık haline getirip iphone x ile ilginç videolar yaratabilirsiniz.

Huawei P20 Pro Modellerinde Süper Ağır Çekim Nasıl Yapılır?

Huawei P20 Pro’da varolan slow / stop motion özelliğiyle kaçırılmayacak kareler yakalayabiliyorsunuz. Ekran açık değilken, cihazın aşağı kısmında bulunan ses düğmesi iki kez tıklandığında 0,3 saniye içinde görüntü alabiliyor.

Huawei P20 Pro modellerinde ağır çekim özelliğini etkinleştirmek için “Ana ekran”da “Kamera” ikonuna tıklanır. Açılan kamera uygulamasında, siyah ekranda ekranın altında duran “Fotoğraf” seçilir. Çıkan ekranda yan yana duran simgelerden “Ağır Çekim” modu tıklanır. Sonraki aşamada uygulama, sizden video çekmeye başlamadan önce ayarlar yapmanızı isteyecek. Bunun için sağ altta “Hız” ibaresi görünüyor. Oradan hız ayarı yapılıyor. Çekim modlarını çeşitli hızlarda deneyerek farklı video çekimleri yaratabilirsiniz. Telefonda bulunan bu özellikle sosyal medya ve benzer hesaplarda çok renkli ve eğleneceli görüntüler elde edebilir ve takipçilerle paylaşabilirsiniz.

Xiaomi mi mix 2s Modellerinde Süper Ağır Çekim Nasıl Yapılır?

Hatrı sayılır kamera özellikleriyle donatılan mi mix 2s modellerde, başka telefonlarla mümkün olmayan pek çok tekniği bu modellerle yapabiliyorsunuz. Sadece bu modelde bulunan etkileyici kamera teknikleri bulunuyor. Bunlardan biri süper ağır çekimdir. Daha hareketli videolara hazırlamak için bu teknikte çekilen projeler dijital platformlarda ilgiyle izleniyor. Siz de gördüğünüz etkileyici videolardan birini kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bunun için bir adet, rüya telefon olarak lanse edilen Xiaomi mi mix 2s cihaza ihtiyacınız olacak. Süper ağır çekim modu ayarları son derece basit olduğu için tekniğin uygulaması kısa sürüyor. Tamamen yönergeleri izleyerek kamera modunu “Süper ağır çekim” moduna ayarlamak yeterli oluyor.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ Modellerde Süper Ağır Çekim Nasıl Yapılır?

“Uygulamalar” bölümünden “Kamera “ya tıklanır. Ekranın üst köşesinde yer alan “Önizleme” den “Süper Ağır Çekim”e tıklanır. Sonrasında çekim modu ayarlanır. (Çoklu çekim – Tekli Çekim) Kamera açıkken, ekran alt köşesinde yer alan “Ayarlar”a tıklanır. “Süper Ağır Çekim” modu seçilir. Çıkan ekranda “Çoklu Çekim” veya “Tek Çekim” seçilir.

S9 ve S9+ modellerde çoklu çekimin faydası; video kaydedip, Süper Ağır Çekim özelliğiyle seçtiğiniz kareyi süper ağır çekimde oynatabilirsiniz. Tek çekimin faydası; tek bir kare yakalayıp, Süper Ağır Çekim yapabilir, kısa video kaydedebilirsiniz. Seçeneklerin tümünü deneyerek istediğiniz en iyi fikri bulabilirsiniz.

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular