Sonsuz Ekran Özelliği Nedir?

0
20

Yakın bir zaman içerisinde akıllı telefonlar artık 3D teknolojisi ile birleşerek katlanabilir, esnek ekranlara sahip olunacağı söyleniyor. Bunun yanı sıra telefonların şeffaf bir yapıda olacağı, tuşların olmadığı hareket algılayıcı sanal klavyeler tarzında niteliklerinin sunulacağı da yapışan çalışmalar arasında gösterilmektedir. Günümüzde akıllı telefonlar ile ilgili çekmiş olduğumuz sıkıntıların en başında gelen şarj sorunu, güneş enerjisi kullanılarak ortadan kaldırılacaktır. Teknolojinin geliştirmiş olduğu yakıt pilleri ve enerjiyi depolamaya yarayan aygıtlar kullanılacağı da söz konusu olmaktadır.

Uçtan uca iletişim bünyesinde, her hangi bir acil durum ya da doğal afetlerde telefonun şebeke kısmı kullanım dışı olsa bir kişilere ulaşabilmek mümkün olacak. Akıllı telefonlar kullanıcılar tarafından hayatı biraz daha kolay bir hale getirecek. Harika tasımları ve küçültülen ekran çerçeve boyutları ile cihazın ekranındaki kullanım alanını daha da arttıracak ve cihazın boyutunda herhangi bir küçülmede yaşanmayacak. Ekranlar da bulunan göz tanıma sistemi ile birçok işinizi de halledebilecek olmanız da son derece güzel bir durum olmaktadır. Tasarım harikası bu akıllı cihazlar sayesinde sesli olarak komutlar vermekte mümkün olacak.

En Yakın Cihazlar Bulunacak

Çevresinde bulunan en yakın cihazlar ile iletişim kuracak, temassız ödeme ile Hayatınıza renk katacak. Samsung yeni çıkarmış olduğu cihaz ile birlikte yeni ekran teknolojisine adımını atmış bulunmaktadır. Infinity display ismini verdiği boyut ve çözünürlüğün ötesinde olan daha çok özel olan bu ekranı tanıtmıştır. Bu firmanın Galaksy S8 modeli beklenildiği gibi gelmiştir. 2960 x 1440 piksel WQHD çözünürlük (18.5:9) oranda olan ekran son derece işlevsel bir vaziyettedir. Cihazın ekranı, telefonun ön kısmının %80 gibi oranın daha fazlasını kaplamaktadır.

Ekran boyutunun büyümesi, cihazı kesinlikle büyümemiş. Hemen hemen aynı boyutlara sahip olan S7 modelinin ekranı S8 modelinin ekranına kıyasla kadar küçük durumdadır. Cihazın üzerine İris tarayıcıyı, sensörleri ve kamerayı eklemiş olsa da çerçeveleri inanılmaz bir şekilde küçülterek kullanıcılarına kolaylık sağlamayı başarmıştır. Apple bu konuda sene içerisinde üç adet yeni modeli piyasaya sürdüğü söylentisi yayılıyor. Iphone x 6.5 inçlik bir ekran yapısına sahip olacak deniliyor.

Plus modelinin kasa yapısı olarak 6.24 inç uzunluğunda olacağı ve 3.07 boyutunda olarak yapılacağı ve kalın çerçevelerin en düşük seviyelere indirilmesi hesaplanmaktadır. Huawei ise P8 modeli ile ses getirmiş ve 6,8 inçlik geniş ekran yapısı ile ilgileri üstüne çeken P8max modelini sektöre sunmuştur. Işık izi modern özelliklerine sahip kamera yapısı, uzun pil ömrü, ses kalitesi ve muhteşem tasarımı ile kendinden oldukça söz ettirmiştir. Kullanıcıya oldukça rahat ve uygun bir görünüm veren kasa yapısıyla da harikalar yaratmaya devam etmektedir.

Kaygıları Yendi

Cep telefonları ilk çıktıkları zamanlarda bay büyüktüler ve kullanım bakımından hiçbir özelliği sahip değildiler. Ama gelişen teknoloji sayesinde zamanla kendini geliştirmiş şu anda artık tuşsuz ekran teknolojisine bile geçmiştir. İlk zamanlar birtakım endişelerin olması, bozulduğu zaman tamirinin zor olması gibi sıkıntıların aksine daha önce kullanılan modellerden daha iyi bir kullanıma sahip olduklarını ispatlamışlardır. Akıllı cihazlar hakkında yapılan yorumlar ile ilgili hep olumlu yönde sonuçlar gelmeye devam etmektedir.

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular