Skype’dan kocaman bir yenilik: Skype.com

0
361

 Skype.com geliyor, Programlar, eklentiler gidiyor!

Microsoft tarafından 2011 yılında satın alınan Skype yeniliklere devam ediyor. Skype görüntülü görüşme ve mesajlaşma aracı, artık masaüstü programı ve uygulama olmaktan çıkıp Web tabanlı hizmet vermek için hazırlanıyor.

Bugüne kadar web tarayıcılarında eklentiler aracılığıyla kullanım hizmeti veren ve aramalara yönlendirme veren Skype, artık Skype.com üzerinden sesli ve görüntülü görüşme yapmanıza olanak tanıyacak. Eklentiye ihtiyaç duymadan Skype.com adresine giderek işlerimizi daha kolay ve hızlı bir şekilde halledeceğiz.

skype.com-goruntulu-konusma-mesajlasma1

Her ne kadar küçük bir kullanıcı kitlesine sahip olsa da Skype’ın bu yeni hizmeti ileride çok ses getireceğe benziyor. Artık bilgisayarlara, tabletlere ve telefonlara Skype kurmaya gerek kalmayabilir. Her ne kadar mobil cihazlar için bu olayın gerçekleşmesi zaman alsa bile en azından bilgisayarlara Skype kurmak zorunda olmayacağız.

Skype.com adresin girip kullanıcı bilgilerimizi giriyoruz ve tüm sevdiklerimizle yakınlarımızla sohbete başlıyoruz. Aylık 2 milyar görüntülü ve sesli görüşme sağlayan Skype, yeni hizmetiyle yukarıda da dediğimiz gibi pek az kullanıcı barındırıyor. Ancak bunun bir vehamet değil test aşaması olduğunu söylemekte fayda var. Çünkü Skype aydan aya aşamalı olarak daha fazla kullanıcıya hitap ederek alanını genişletecek.

Skype’ın iç özelliklerine baktığımız zaman Popüler internet tarayıcıları tarafından destekleneceğini görüyoruz. Bunun yanında Skype.com’a giriş yaptığınızda geçmişte yaptıklarınızı takip edebileceksiniz. Bilgisayara Skype indirme, eklenti indirme ve çeşitli programları indirmek tarih oluyor.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?