Android için Shazam Lite indir

0
589

Shazam dünyada en çok tercih edilen şarkı bulma uygulamalarından biri. Shazam uygulamasında yapılan geliştirmeler ve iyileştirmeler uygulamayı her telefonda kullanılamayan bir hale getirdi. Bu eksiklik ve kullanıcı şikayetleri ise beraberinde Shazam ekibinin, Shazam Lite isimli yeni bir uygulama geliştirmesine yol açtı.

Shazam Lite nedir? 

Uygulama piyasasına Lite kavramını ilk kez getiren Facebook’tu. Düşük performans özellikleri taşıyan ve Facebook erişimi güç olan internet kullanıcıları için özel olarak geliştirilen Lite sürüm sayesinde telefonda daha az yer kaplaması ve stabil çalışması sebebiyle Facebook erişimi çok daha kolay olmuştu.

Shazam’ın Lite sürümünü çıkarmasındaki mantık az önceki verdiğimiz örnekle tamamen bağdaşıyor. Shazam uygulamadaki bazı özellikleri ortadan kaldırarak ve mevcut özelliklerin sistem kodlarını azaltarak Shazam Lite versiyonunu yayımladı. Telefonu neredeyse hiç kasmayan ve kolay kullanım sağlayan Shazam Lite 740 KB boyuta sahip.

shazam-lite-discover-kpk

2G ve daha düşük internet bağlantısına sahip , mobil cihazlarındaki mevcut Android işletim sistemi düşük ve az depolama alanına sahip kişiler için geliştirilen Shazam Lite şimdilik Asya ülkelerinin bir kısmının kullanımına sunulmuş durumda.

Shazam Lite Türkiye’ye ne zaman gelecek? 

Gelişmemiş ve gelişmekte olan bazı ülkelerin indirilmesine açık olan Shazam’ın Türkiye’ye geliş tarihi hakkında bir bilgi bulunmuyor. Hatta Türkiye’ye gelip gelmeyeceği bile belli değil.

Shazam Lite nasıl indirilir? 

Müzik keşfetme uygulaması olarak geçen Lite sürümünü Google Play Store’da görüntümek ve yüklemek için aşağıdaki bağlantı adresini kullanın.

Google Play

Shazam Lite apk versiyon indirmek için buradan download yapın.