Samsung’un Apple’ı tiye alan reklamı: Galaxy S5

0
525

Apple geçtiğimiz yılın eylül ayında yaptığı iPhone, iPad ve iOS tanıtımında genel olarak büyük kavramına odaklanmıştı. The Next Big Thing: (Sıradaki büyük şey) Ekran büyüdü, özellikler büyüdü, biz büyüdük gibi. Samsung firması ise bu tutuma yönelik farklı bir video hazırlamış ve demiş ki bu bahsettiğin özellikler zaten bizde var.

Su geçirmezlik, dayanıklılık, rahat kullanım, sağlık ve spor uygulamaları, kaliteli çekim, yüksek performans gibi özelliklere değinilen videoda iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri yerden yere vuruluyor. Ayrıca Samsung, karşı firma bizim teknolojimize ayak uydurmaya çalışıyor, Apple’ı dize getirmeye çalışıyoruz der gibi görünüyor.

Çıkarılan istatistiklere göre dünya üzerinde hemen hemen aynı oranda pazar payına sahip olan Apple ve Samsung cihazları hakkında kesin dilli kıyaslama yapmak doğru değil. Örneğin; Apple alüminyum kasa konusunda başarılıyken, Samsung işlemci noktasında başarısını ortaya koyuyor. Kimi daha güvenliyken, öbürü daha fazla olanak tanıyor. Sözü fazla uzatmadan videomuza geçelim.

İşte Samsung Galaxy S5 ile tiye alınan Apple:

Samsung burada haklılığını mı ortaya koydu yoksa çirkeflik mi yapıyor? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?