Samsung’dan güvenilir pil garantisi

0
330

Samsung, Note 7 felaketinin ardından, geçtiğimiz günlerdeki bu talihsizliği atlatmanın yollarını arıyor. Ortaya çıkan batarya patlamalarının ardından kolları sıvayan Samsung, sonraki yeni modellerde bataryaya dair özel önlemlerin alınması bekleniyor.

Özellikle yeni modellerin arasında S8 için güvenlik büyük önem arz ediyor. Çeşitli kaynaklardan yapılan açıklamalar neticesinde Samsung, pil için tercihini LG’den yana kullanacak. Artık önünde bu konuda problem olmasını istemeyen dev firma LG bataryalarının yanı sıra, pil güvenliği için bazı önlemler alacak.

samsung-battery-mobilgim-4

Galaxy S8, Samsung’a güvenilirliği geri kazandıracak

Her ne kadar bu önlemin tüm yeni cihazlar için alındığı düşünülse de, Samsung’un öncelikli amacının Galaxy S8’de bir olumsuzluk yaşanılmamasının olduğu düşünülüyor. Bugünlerde çok daha mantıklı ve dikkatli şekilde hareket etmek zorunda olan Samsung’un diğer donanım parçaları üzerinde de benzer bir politika izleyeceği tahmin ediliyor.

S8 hakkında çeşitli haberler yapılmasına karşın, firmadan bu yönde bir duyuru gelmedi. Ancak yine de cihazın bugüne kadar çıkarılan en üst seviye cihaz olacağı ve beraberinde önemli yenilikler getireceğini tahmin etmek zor değil. Bu bağlamda ilerleyen zamanlarda çeşitli iddialar ve duyurular Galaxy S8’in akıbetini daha da şekillendirecektir.